Temat: Co teraz czytasz?

Droga Czarnulko !

Rozumiem, że Stendhal, Flaubert, Tołstoj, Proust, Mann, Joyce są już przeczytane ?                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Co teraz czytasz?

:shock:  :shock:  :shock: ...jezeli masz jakie e-booki---to ja poprosze... :wink: ...chetnie poczytam..... big_smile  big_smile ...bo przyznam sie ze..niestety..tylko Tolstoja raz dorwalam ale gdzies po drodze zostawilam... :oops:                   

3

No ja tez muszę przyznac że ostatio przeczytałam prawie wszystkie książki Coelho a teraz kończe "Alchemika"  Czarnulka czytaj czytaj bo warto !!                   

M

4

nie znam osoby, która powiedziałaby inaczej... ja jednak zaczęłam czytać jego książki od ostatniej... "jedenaście minut" - także polecam                   

"Cz

Thumbs up Thumbs down

5

Pozwole sobie przytoczyc tytuly ktore ostatnio zostaly przetrawione przez moj umysl, wraz z notami z tylnich okladek...

"Najlepszy z psychologów - Jezus i mądrość duszy" - Mark W. Baker:
W tej niezwykłej książce Mark W. Baker przedstawia nowe spojrzenie na związki religii z nauką. W kolejnych rozdziałach przybliża nam różne koncepcje psychoanalityczne, ilustrując je przypowieściami i cytatami z Biblii oraz anegdotami z własnej praktyki terapeutycznej. Łącząc słowa Jezusa z osiągnięciami współczesnej psychologii, pokazuje jak można rozwiązać codzienne problemy, wyleczyć się z uzależnień, znaleźć miłość i spokój.
Mark W. Baker - jest psychologiem, prowadzi ośrodek terapeutyczny w Pa-sadenie i prywatną poradnię w Santa Monica. Wygłasza prelekcje w kościołach, na uczelniach i podczas konferencji psychologicznych.

"Księga aforyzmów" - Danuta i Włodzimierz Masłowscy:
CZYM SĄ AFORYZMY?
Według definicji encyklopedycznej to zwięzłe wypowiedzi, najczęściej jednozdaniowe, zawierające ogólną myśl natury filozoficznej, moralnej, psychologicznej lub estetycznej, wypowiedzianą w wyrazisty i błyskotliwy sposób. Posługujemy się nimi, chcąc ubarwić naszą wypowiedź, a czasami wzmocnić argumentację odwołaniem się do mądrości innych.
Mistrzami stylu aforystycznego byli filozofowie starożytni,a także myśliciele francuscy XVII i XVIII wieku - Pascal,La Rochefoucauld i Chamfort.

"Eureka!" - Michael Macrone:
Michael Macrone prowadzi czytelnika po najbardziej znaczących i najczęściej przytaczanych teoriach i ideach. Ten fascynujący przewodnik, napisany przejrzystym, lekkim językiem jest znakomitą lekturą dla wszystkich, którzy pragną uporządkować w swojej głowie chaos pojęć z dziedziny filozofii, nauk przyrodniczych i matematycznych, nauk humanistycznych. Autor pisze w taki sposób, aby każdy zainteresowany mógł zrozumieć najważniejszą myśl i powód, dla którego dana idea jest uznawana za wielką.
Michael Macrone, autor kilku książek, jest doktorem matematyki, semiotyki i filologii angielskiej na Brown University oraz University of California w Berkley.

"Tajemnica Czerwonych Rybek" - Bruno Ferrero: tutaj opisu nie ma, bo sa to po prostu "krotkie opowiadania dla ducha" jak pisze autor - mozna je porownac z przypowiesciami z Pisma Sw. ktore wyglaszal Jezus, jednak sa bardziej przystosowane do dzisiejszych czasow.

Jakis czas temu czytalem tez ksiazke Dalajlamy jednak tytulu juz nie pamietam gdyz po przeczytaniu podarowalem ja znajomej smile                   

http://mt.gre.pl

6

Bruno Ferrero i jego zbiory opowiadań- uwielbiam
Coelho, no cóż, ostatnia książka zupełnie nie przypadła mi do gustu...
Ksiądz Maliński, poezja Twardowskiego. Czytam dużo bo lubię. :mrgreen:                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

7

Coelho czytałem- "Weronikę","Alchemika" i chyba jeszcze jakieś dwie; podobały mi się, ale na początku XX wieku... ha ha ha- taki żart chciałem sobie zrobić...
A teraz już śmiertelnie poważnie: czytałem Coelho ( tak sie pisze? ) ale wszystko o czym on pisze już było, w pięknej formie pisane, zapeniające niebywałe doznania duchowe- ekstazy właściwie- nie będę o tym mówił.                   

Thumbs up Thumbs down

8

Nie lubię Coelho - czuję, ze to produkt rozbujałej nad wyraz promocji.

Czytam ostatnio księdza Twardowskiego - tzn, przypominam go sobie, w zwiazku ze śmiercią papieża, zresztą to jeden z moich ulubionych poetów: prosty, bezpretensjonalny przekaz wartości równie prostych i ważnych. A poza tym lubię jego przymruzenie oka na stan księży ( słowo książęcy tu chyba nie pasuje?).

Czytam też "Mistrza i Malgorzatę" - wreszcie to musze nadrobić!  :oops:

Dla rozrywki i do sniadania poczytuje "Karuzele z Herosami" Tomasza Raczka, jednego z moich ulubionych zyjących krytyków filmowych. Bo drugi - Zygmunt Kałużyński już nie zyje. Mam jeszcze trzeciego - K. Kłopotowskiego - ale to temat na inny topic.                   

Bolesny jest por

9

"M i M" jest cudny; może trochę pointerpretujemy?                   

Thumbs up Thumbs down

10

Może -  jak skończę, bo dopiero zaczęłam.  smile                   

Bolesny jest por

11

'Dzikie serce' Johna Eldredge'a.
Polecam! Powinien przeczytać to każdy mężczyzna, bo to o nim. Powinna to przeczytać każda kobieta, bo to o jej mężczyźnie.                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

12

teraz? "Kordian" Słowackiego, niedawno skonczyłem czytać "Dziady" Mickiewicza  :?
No ale po maturce wracam do ksiązki John`a Crisham`a pt. "Testament". Polecam! Dla zachęcenia, przytocze kilka opini :

"Ta książka łączy suspens thrillera prawniczego z tempem najlepszej powieści przygodowej"

"Publishers Weekly"

"Znakomity triler prawniczy i poruszająca opowieść o duchowej przemianie"

"New York Times"

Jestem w połowie, naprawde świetna książka!

Po za tym musze przeczytać 2 część "Opowieść o wojnie Światów" "Mistrz Magii" Faist Raymond, pierwsza część (Adept Magii)  była świetna! No oczywiście nie musze dodawać , że to pozycja przeznaczona wyłącznie dla miłośników literatury fantasy...                   

www.magicfantasy.prv.pl

Thumbs up Thumbs down

Czarnulka napisał/a:

kazdy cos tak aktualnie czyta Mr. Green

Ja czytam "BLAIR WITCH  "----tak sie składa że babcia miała ale to przedemną ukrywała.Wiec nie mialem wyjscia trzeba było ukraśc :wink:  lol .
Nie no ale powaga zobaczyłem u Babci i nie mogłem sie powstrzymac.Film widziałem,naszczescie ksiażka ciekawsza.Szkoda że mole już swoje zrobiły  sad                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down

14

Misiek no Michał tongue napisał/a:

Nie no ale powaga zobaczyłem u Babci i nie mogłem sie powstrzymac.Film widziałem,naszczescie ksiażka ciekawsza.Szkoda że mole już swoje zrobiły

yyyy.. to jest ksiązka? coś mi się zdaje, że trzeba będzie rozpocząć poszukiwania
co do filmu jedynka była bardziej śmieszna niż straszna, ale za to dwójka mi się podobała smile                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

15

ja książki nie czytałem, ale muszę przyznać, zę film zrobił na mnie wrazenie. Drugiej częsci nie widziałem i słyszałem o niej mało pochlene opinie, z resztą tak samo jak co do pierwszej częsci. Ale jedno musze przyznać: na początku były napisy, zę to niby odnalezione gdzieś tam taśmy itd... Tak jak na początku filmu wiedziałęm że fo fikcja, tak na końcu nie mogłłem oprzeć się wątpliwościom... Film zrobił na mnie wrażenie...           Chętnie sięgnę po książkę.                   

Pozdrawiam
Adrian

Thumbs up Thumbs down

16

A ja z jedynką sama sobie jestem winna
słyszałam bardzo dobre opinie od znajomych
ale boję się sama oglądać thrillerów  więc żeby zmniejszyć efekty oglądalm w dzień :oops:
i to był jeden z gorszych pomysłów na jakie wpadłam  :oops:  :oops:  :oops:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

Ana napisał/a:

ale boję się sama oglądać thrillerów więc żeby zmniejszyć efekty oglądalm w dzień

No faktycznie bład niewybaczalny  :wink: Boisz sie ogladać thrillery ? (tak na marginesie to to miał być horror).No dobrze ale treśc odemnie ta sama.Widzisz o to własnie chodzi w tych filmach.Boisz sie a zarazem chcesz wiecej i wiecej.Bo tak to z ludzmi jest.Strach jest czescia kazdego z nas.To nasze naturalne odczucie,które pozwala nam działać w sytuacjach stresogennych.Strach jest dobry ,oczywiscie w odpowiednich dawkach.To dlatego mimo że usłyszałaś same straszne rzeczy i tak siegłaś po ten film.Strach i podniecenie.Człowiek tak naprawde lubi sie od czasu dao czasu bac.
A wiesz czemu jesteś niezadowolona ? Bo własnie na ten strach na który liczyłaś zminimalizowałaś do minimum.I dlatego załujesz,czujesz niedosyt emocji i pewnie rozczarowanie.

[size=16][ Dodano: Sro 13 Kwi, 05 2:33 pm ][/size]

boję się sama oglądać

A razem już tak nie.To normalne.Niech zgadne pewnie zdarzało Ci sie z Magdą takie filmy ogladać ?No boisz sie tych najwiekszych emocji ,tego najwiekszego strachu.Sama posród nieznanego.Pewnie razem to ta druga osoba Cie rozprasza. :wink:                   

Thumbs up Thumbs down

18

Niech zgadne pewnie zdarzało Ci sie z Magdą takie filmy ogladać ?No boisz sie tych najwiekszych emocji ,tego najwiekszego strachu.Sama posród nieznanego.Pewnie razem to ta druga osoba Cie rozprasza. :wink:

a ja pozwole sobie podejrzewać, ze Ana najbardziej boi sie mnie przy oglądaniu horrorów tongue:P:P
masz rację Misiek, nieraz oglądałyśmy coś razem, a jak był to horror to miałyśmy dodatkowe atrakcje :wink:
no, Ana miała tongue:P:P

Ana, rozrpaszałam CIe :> ??? tongue                   

"Cz

Thumbs up Thumbs down

Bursztynka:) napisał/a:

a ja pozwole sobie podejrzewać, ze Ana najbardziej boi sie mnie przy oglądaniu horrorów RazzRazzRazz
masz rację Misiek, nieraz oglądałyśmy coś razem, a jak był to horror to miałyśmy dodatkowe atrakcje Wink
no, Ana miała RazzRazzRazz

Ana, rozrpaszałam CIe :> ??? Razz

Eh ja to  wam zazdroszcze...                   

Thumbs up Thumbs down

20

Eh ja to wam zazdroszcze...

Yyyyy... zazdrościsz? Uwierz mi, czasami nie ma czego. Zdarza się, że serce zatrzymuje mi się ze strachu tylko dlatego że ktoś mi wrzeszczy do ucha tongue

No boisz sie tych najwiekszych emocji ,tego najwiekszego strachu.Sama posród nieznanego.

No i odkryłeś jedną z moich największych tajemnic :mrgreen:

A wiesz czemu jesteś niezadowolona ? Bo własnie na ten strach na który liczyłaś zminimalizowałaś do minimum.I dlatego załujesz,czujesz niedosyt emocji i pewnie rozczarowanie.

Tak już chyba niektórzy są skonstruowani, że sami nie wiedzą czego chcą. No a wtedy dostają to czego nie chcieli sad :x                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

Yyyyy... zazdrościsz? Uwierz mi, czasami nie ma czego. Zdarza się, że serce zatrzymuje mi się ze strachu tylko dlatego że ktoś mi wrzeszczy do ucha Razz

no tak ja coś o tym wiem...sms o tresci MMMMIIIIISSSSIIIIEEEEKKKK moze doprowadzic do zawału tongue ...ale emocje są potrzebne tak samo jak Tobie Magda...Jestem pewny że Wy 2 trzymacie sie razem i nie przekonasz mnie słowami typu czasem nie ma czego....(hehe MAJĄ to sie teraz wymądrzają ,jak to im czasem trudno razem tongue ) ah....i jeszcze powie że nie ma czego....smutnomi...Zeby coś takiego mowic  sad

[size=16][ Dodano: Czw 21 Kwi, 05 10:54 pm ][/size]

No i odkryłeś jedną z moich największych tajemnic Mr. Green

Jaka znowu tajemnica .Ania To albo ściema albo oczywista prawda  smile                   

Thumbs up Thumbs down

22

Ja właśnie sobie czytam..."Smoczy Pazur" Artura Baniewicza faaajna                   

Ta, co id

Thumbs up Thumbs down

dragonflyyy napisał/a:

"Smoczy Pazur" Artura Baniewicza faaajna

Nawet nawet..

"Smok nie smok, kij mu w bok ..."

też lubie sobie pofantaziować  lol                   

Thumbs up Thumbs down

24

Bo fantazja.. fantazja..fantazja jest od tego...by..bawic się na całego...                   

Ta, co id

Thumbs up Thumbs down

25

big_smile  big_smile ..ha ile ja ksiazeczek mam teraz do czytania....dorwalam sobie znow Grochole-Przegryz dzdzownice..a takze Poczwarke-Terakowskiej ktora uwazam za rewelacje...a dzis do podusi mam nowa kolekcje... big_smile  big_smile