1

Temat: Co robi

:roll: Co robić gdy dopadnie chwilowy kryzys psychiczny, tzw.: dół ?

Myślę, że każdy z nas ma inne sposoby. Podzielcie się swoją strategią walki. Może się czegoś wzajemnie nauczymy.
Ja zastosowałam dzisiaj wielogodzinne chodzenie po parku i niestety palenie papierosów (palenie rzuciłam trzy miesiące temu).
Nic innego już nie chciało działać.                   

Wawa pozdrawia
[url=http://www.wierszowisko.fora.pl/]M

2

Odp: Co robi

sad
bywa
pewnie że bywa
ten trzyliterowy dół
Braszka ma sposób pismienny melodyczny
włacza Braszka Beethovena Sonate księzycową obowiązkowo
bierze papierosa  - tak tak wie że niezdrowe wie że szkodzi
bierze kartkę
po jednej stronie pisze kłopoty po drugiej sposob wyjscia z nich
obiera kazde z moliwych wyjsc bo obojetnie jakia droga zawsze jest wyjsciem
jak juz Braszka napisala wczesniej z deszczu pod rynne ale zmienia sie sceneria wiec co Braszce tam trudno
a jak juz calkiem żle wyjezdza Braszka w gory
w luzackich turystycznych strojach koniecznie w wyswiechtanych buciorach
ze stra pomietolona koszulka przemierza Braszka gory od schroniska do schroniska
nie no pewnie ze sie myje smile

no i jest jeszcze hospicjum
nabiera sie wtedy innego odniesienia do zycia

Braszka                   

3

Kiedyś pomagało mi chodzenie na cmentarz, łapałam właściwy dystans do życia, teraz mi wszystko jedno po której stronie tunelu jestem. Nawet nie wiem czy cierpienie jest w stanie mnie ruszyć. Może tylko działanie, ale przestało mi się chcieć. Kartka tak ale nie dziś, teraz decyzje podejmują inni, nie mam wpływu na nie. Wyjazd nie wchodzi w grę podpisałam cyrograf na kursy. Ale rzeczywiście zostawić wszystko i ruszyć rowerkiem na parę godzin, gdzieś gdzie jeszcze mnie nie było. Tak zdecydowanie dwa koła. Jakoś zgnuśniałam przez ostatnie miesiące, nie lubię nie mieć wpływu na swoje życie.
Dziękuję Braszka Rolling Eyes Przemyślałam, pomogło. Potrzebowałam kogoś, kto powie co zrobić.
I jak tu nie wierzyć w potęgę słowa!
Wwa                   

Wawa pozdrawia

4

jesli o mnie chodzi.. dla mnie najlepsze jest całkowite wyciszenie, odcięcie się od reszty.. wyłączenie tv radia, gg, poczyt i innych bardzo przeszkadzających urządzeń.. wtedy włączam sobie jakąs ostrzejszą muzykę.. Clawfinger, Metallica - Load lub S&M, czasem łagodniejszą Apocaliptycę.. i płynę w myślach.. nie zwracam uwagi na nic co dzieje się dookoła.. unoszę się w marzeniach..

Z reguły tracę przy tym poczucie czasu.. zdarza mi się tak siedziec dwie trzy a nawet cztery godziny.. kiedy w końcu się ocknę.. jest mi o wiele lepiej.. smile

Dobrym sposobem jest dla mnie też pójście do pracy :roll:
Spotkanie z ludźmi wyzwala we mnie wiele sił i zapominam wtedy o tym co mnie gryzie.. a nawet jesli potem te myśli powrócą.. nie są już tak dołujące i wyglądają z reguły całkiem dobrze (jesli można to tak określić wink)                   

"B

Thumbs up Thumbs down

5

Dół -
farby, papier = jakiś obrazek, bochomaz, cokoliwek - odprężenie
podłoga - kilka ćwiczeń oddechowych jogi - odpręzenie, czyściejszy umysł
muzyka - Pink Floyd - myśłe o tym moim dole... potem staram się zapomnieć

A tak najchętniej to "zaspała bym" tego doła.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

6

Meggi20 napisał/a:

Dół -
farby, papier = jakiś obrazek, bochomaz, cokoliwek - odprężenie
podłoga - kilka ćwiczeń oddechowych jogi - odpręzenie, czyściejszy umysł
muzyka - Pink Floyd - myśłe o tym moim dole... potem staram się zapomnieć

A tak najchętniej to "zaspała bym" tego doła.

A korkociąg zrobisz big_smile  joginko?
Spać nie mogę.
Wwa                   

Wawa pozdrawia

7

Dół - nie ma czasu na doły. big_smile  big_smile  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

8

Monika napisał/a:

Dół - nie ma czasu na doły. big_smile  big_smile  big_smile

Zapracowanie doła to dobry pomysł. Spróbuję ten wariant  zrealizować od dziś od teraz.
Wwa                   

Wawa pozdrawia

9

Wwa napisał/a:

A korkociąg zrobisz

Oj, umiem i korkociąg! Tylko zawsze mam wtedy problem z "odgłosami" w żołądku bo tak specyficznie trzeba się "wygiąć" , no zakręcić.

Monika napisał/a:

Dół - nie ma czasu na doły

Monika, też masz rację - znaleść sobie tyle zajęć żeby w dołki nie wpadać.

Wwa napisał/a:

Spróbuję ten wariant zrealizować od dziś od teraz.

To ja już zaczełam od dziś! Podwijam kiecę i lecę ... najpierw odkurzać potem do pracy :!:                   

10

Meggi20 napisał/a:
Wwa napisał/a:

A korkociąg zrobisz ?

Oj, umiem i korkociąg! Tylko zawsze mam wtedy problem z "odgłosami" w żołądku bo tak specyficznie trzeba się "wygiąć" , no zakręcić.

big_smile   Problemu z  odgłosami nie powinno być jeżeli ćwiczy się nie wcześniej niż godzinę po posiłku. Z kim zaczynałaś przygodę z jogą ? Moim pierwszym  mistrzem był Ravi Javalgekar do niego trafiłam w pierwszym zetknięciu. Fantastyczny spokój,ośrodek wypoczynkowy w odosobnieniu na wzgórzu, dookoła drzewa, łąki, cisza absolutna i my zwykli ludzie sięgający po cudowne doświadczenia. Kości trzeszczały tak,  że było je słychać daleka  ale wszyscy ćwiczyliśmy z całym samozaparciem! To był odlot!  big_smile Meggi20  łapiesz ręką za rękę za plecami czy tylko dotykasz palców?

Żeby nie było że nie na temat! Właśnie uskuteczniam likwidowanie doła!  big_smile
Wwa                   

Wawa pozdrawia

11

Wwa napisał/a:

Meggi20 łapiesz ręką za rękę za plecami czy tylko dotykasz palców?

Łapie ręką za rękę... <To się chyba nazywa łeb krowy z tymi rękami, chyba ze te ćwiczenia maja podobny układ>Jak mi stuknie 21 lat to penie już nie dam rady. :mrgreen:
Ja chodze na zajęcia do klubu osiedlowego, mój mistrz ma na imię Piotr. I wykłada wychowanie fizyczne i zajmuje się jogą od cytuję "wieków".
Ale mnie to wystarcza

Wwa napisał/a:

Właśnie uskuteczniam likwidowanie doła!

Uskuteczniamy razem Wwa!! big_smile                   

12

Wwa napisał/a:

Co robić gdy dopadnie chwilowy kryzys psychiczny, tzw.: dół ?

Pytanie za sto punktów.
Chciałabym znać uniwersalną odpowiedź.
Mam swój rytuał na bardzo złe chwile. Ma on liczne wady- wymaga sporo czasu, trochę pieniędzy i bardzo dużo desperacji. No choć tego ostatniego zazwyczaj mi nie brak.
Kiedy jest już bardzo cięzko urywam się z pracy. Biorę dwa dni urlopu albo zwolnienie od zaprzyjaźnionego (wódka i Wysocki) ginekologa.
Wsiadam w samochód i jadę do dwieście kilometrów- do umierającego miasta.
W kieszeni klucze do pracowni na dachu świata.
Pracownia od dawna jest pusta. Wymarła.
Teraz już nie jest pracownią bo nikt w niej nie pracuje.
Wciąż jednak pachnie w niej terpentyną i farbami olejnymi. Po podłodze poniewierają się szkice na sztalugach straszą niedokończone obrazy.
Wyciągam z torby czerwone wino- koniecznie dobre i najlepiej drogie- właczam (bo w pracowni jest telewizor i video) film- obowiązkowo "Miasto zaginionych dzieci" (polecam kto nie widział- taka straszna bajka niebajka dla dorosłych).
Wino i film kołyszą mnie- zasypiam.
Budzę się rano ze zdrętwiałym karkiem i jaśniejszym spojrzeniem na swiat.

Najgorsze sa doły mniej katastrofalne. Takie które nie wymagają tak radykalnego środka zaradczego. Takie które się sumują, komasują.
Radzić sobie z takimi zupełnie nie umiem.
Zaciskam zęby i układam twarz do uśmiechu.                   

13

Ja na doła musze wyrwać się z domu. Jak najdalej od tego z czym się na codzień stykam. Najlepiej jest w nocy. Szwendanie się samej po nocnym warszawskim osiedlu budzi uzasadnione leki, które otrzeźwiają umysł. A już wogóle jest super jak pada deszcz i moknę cała. Co za otrzeźwienie! A potem patrzę w rozświetlone okna i myślę jakie oni mogą miec problemy i radości i nabieram dystansu do swoich...                   

Thumbs up Thumbs down

14

Pomogliście mi zasypać dół na mojej drodze życia. Oficjalnych podziękowań nie będzie.
Buziaki rozdaje indywidualnie.  Niektórzy zasłużyli na  więcej niż jeden  :wink:
Dziękuję  big_smile                   

Wawa pozdrawia

15

Tylko z tym zapracowaniem trzeba uważać: mozna się zmęczyć a dół wróci, kiedy tylko zrobisz przerwę w pracy/ więc oprócz pracy, konieczny jest wyższy cel, nie tylko dalszy, ale i może jakiś metafizyczny??? smile
Tak więc: zycie w biegu swoją drogą, ale spokój w życiu kiedy się zatrzymasz - i tak musisz jakos zdobyć i nauczyć się zakopywać powoli dól, aż stanie się dołkiem. podem wyrówna się, a nawet uroście górka. Wtedy możesz sie nią dzielić z innymi :wink:  :wink:  :wink: Teraz jednak tez big_smile  big_smile  big_smile Moze wląsnie wskoczenie do cudzego dołka i zasypywanie ma szansę na zasypanie wlasnego? Jezeli wyciągnie sie w tego coś dla duszy to chyba to dobry pomysł A nawet jeżeli nie, top przynajmniej potraktować to można jako prace fizyczną.

Łopaty do rąk i zakopujmy doły. Swoje i cudze. smile                   

Thumbs up Thumbs down

siadam na plazy ...sam na piasku patrze sie w nibo ,patrze sie w gwiazdy ...pytam sie siebie dlaczego tu noc zarywasz zamiast byc szczesliwym....rózne sa powody takiego humoru ale lekarstwo zawsze jedno...ja lubie rozmowy lubie rozmawiac lubie słuchac i lubie analizowac i własnie tam jest to co lubie wszystko tam moge znalesc ...czesto duzo tam wspominam i dół przechodzi a gdy wiara powraca,leze i mysle jak problem rozwiazac i cieszyc sie zyciem....takie to magiczne dla mnie miejsce .Dobrze sie tu czuje ale czasem własnie tam doła znajduje...hehe                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down

17

Jaaaaaaaaaa Misku zazdroszcze ci jednego tej plazy,,,,,, kurde npo i tesknie znowu za miomi stronami Misku mam dola ja chce na plaze w Jastrzebiej................no dobra Wladek tez moze byc :mrgreen:

A tak powaznie to czesto mam dola ale dzieki wam poprawia mi sie nastroj, zapominam o problemach i o przygnebieniu, dziekuje :wink:                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

18

zuzanna napisał/a:

A tak powaznie to czesto mam dola ale dzieki wam poprawia mi sie nastroj, zapominam o problemach i o przygnebieniu, dziekuje

FORUM NA DOŁA!!!  :mrgreen:
sie wie big_smile                   

19

ja do tej pory szukam lekarstwa na to co "często" mnie dopada!!!!                   

[b]Ten kto przestaje by

20

cola napisał/a:

ja do tej pory szukam lekarstwa na to co "często" mnie dopada!!!!

No widzisz to już Meggi20  Ci odpowiedziała.
Ja też tak uważam big_smile

wawa                   

Wawa pozdrawia

21

Takkk fooorum jest najlepsze na dola, popieram :mrgreen:                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

22

dla mnie na kryzys psychiczny najlepszym lekarstem jest wyjść z domu i zrobic coś co nie robię na codzień - idę do kina, spotykam sie ze znajomymi (babskie pogaduszki dobrze mi robią), biegam po lesie, idę na basen - ale zawsze z kimś znajomym - wtedy człowiek nie myśli o problemie, a po powrocie do domu chyba łatwiej się do trudnych spraw zdystansować                   

Thumbs up Thumbs down

23

Jestescie mi  dzisiaj bardzo potrzebni mam dola, caly dzien przeplakalam i nie mam juz sily
Nienawidze czasem ludzi!! dlaczego sa tacy okropni,!!? dlaczego krzywdza innych!! ?nierozumiem
lzy same mi ciekna dzien mialam okropny  :twisted:  :evil:  :?  sad  :shock:
Jestem zla wsciekla smutna ,zaskoczona zalamana nie no i rycze znowu :cry:                   

24

Zuzanno, co sie stało? Oczywiście, moze nie mów, jeżeli nie masz siły, ale nie martw się już niczym i nie dołuj. Bo to chyba nic nie da. smile                   

Thumbs up Thumbs down

25

poczekam na rade Wawy i moze napisze - jest mi zle       sad