1

Temat: ???

Witam Was wszystkich...

Przychodzę tu tylko na chwilę, do tego w przykrej sprawie, większości z Was pewnie już znanej... Nie chcę wywoływać kłótni i awantur... Chcę jedynie wyjaśnić sytuację.

Jestem adminem na Forum, z którego skopiowano część postów i umieszczono je na Waszym Forum...
Chciałabym przedstawić Wam całą sytuację - bo do tej pory nie zostało to uczynione... Tak jak zadecydowała Monika - na wyjaśnienia czekamy do powrotu Bogini/Czarnulki, ale warto żebyście poznali całą sprawę...

Arkona nie jest jedyną osobą, której posty znalazły się tutaj. Sytuacja dotknęła jeszcze innych Użytkowników Forum Otchłani (w tym mnie). Skopiowane zostały nasze opowiadania, wiersze, zdjęcia, przemyślenia, a nawet sny...

Piszecie:

Braszka napisał/a:

jesli nawet to nie zlatwia sie zdaniem Braszki sprawy na forum romanum  
tylko najpierw pisze sie do osoby zainteresowanej

Wydaje nam się, że wszyscy jesteśmy zainteresowanymi... Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że Wasze posty - osobiste przemyślenia - również zostały skopiowane i znajdują się na naszym forum z podpisem Bogini (Czarnulki)... Nie przejrzeliśmy wszystkich postów, zwracaliśmy uwagę głównie na posty Czarnulki, jednak po pobieżnym przejrzeniu znaleźliśmy trzy skopiowane od Was tematy, a może być ich więcej... Osobom zainteresowanym (głównie chodzi o Anonima, Feniksa i Grzegorza) mogę udostępnić linki do odpowiednich tematów (PW). Czy skopiowane zostały wypowiedzi innych osób trudno stwierdzić. Macie tu ponad 11000 postów i nie jesteśmy w stanie ich wszystkich teraz przeczytać...

W innym temacie Misiek no Michał napisał:

hmm głupia sprawa poszło o plagiat a moze nic takiego miejsca nie miało. pozyjemy zobaczymy ale powiedz mi co to da Tobie?.

Michale, jak inaczej nazwać dokładne skopiowanie czyjegoś wiersza, opowiadania, wypowiedzi, zdjęcia? Widzę na Waszym forum moje przemyślenia podpisane przez kogoś innego... Heh...
Pytasz co da ogłoszenie prawdy? Myślę, że gdyby ktoś skopiował Twoje utwory, to chciałbyś żeby osoby które je czytały wiedziały kto jest ich autorem...

Rumianek napisała do Arkony:

Nie zmienia to jednak faktu, że wolałabym chyba Twojego posta nigdy nie przeczytać.  
Szkoda, że nie załatwiłaś tego z Czarnulką na osobności.

Rozumiem Twój żal, my przeżywamy to samo. Czarnulka pisała również u nas, była dla nas bliska osobą, darzyliśmy ją zaufaniem... Teraz okazało się, że większość jej postów nie jest w rzeczywistości jej... Tak więc tak naprawdę jej nie znaliśmy... sad
Wolałabyś się o tym nie dowiedzieć, ale przyznasz chyba, że mamy prawo do tego, żeby nasza twórczość pozostała NASZA i żeby inni wiedzieli kto jest jej autorem...

Na koniec chciałam napisać, że kiedy dowiedzieliśmy się o tej sytuacji, powiadomiliśmy o wszystkim Administrację Waszego Forum. Mieliśmy nadzieję na znalezienie rozsądnego rozwiązania tej sprawy. Niestety Monika nie odpowiedziała na wiadomość, a Mariusz nie wyraził najmniejszego zainteresowania tematem i poradził nam, żebyśmy wyjaśniali to sami...
Dopiero kilka dni później poinformowaliśmy Użytkowników naszego Forum o zaistniałej sytuacji... Zastanawiamy się wspólnie co należy zrobić z Beatą... Ponawiamy też prośbę do Adminów Waszego Forum o skasowanie naszych postów przez nią skopiowanych. Obiecujemy odwdzięczyć się tym samym.

Pozdrawiam
hibou                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: ???

Proszę o link.

Prosze bardzo...

http://www.otchlan.webd.pl/forum/index.php                   

Odp: ???

No dobra skoro juz mnie cytują to czuje sie wywołany do udzielenia odp.

hibou napisał/a:

Myślę, że gdyby ktoś skopiował Twoje utwory, to chciałbyś żeby osoby które je czytały wiedziały kto jest ich autorem...

Moze i tak a moze i nie !!! ale napewno!!!!!! nie za cene przyjazni.Wierz mi co jest moje to ja wiem i nikt mi własnych przemyslen nie odbierze bo One sa moje płynną z wnetrza itd. pewnie wiesz dokładnię skad sie biorą wiec to oszczedze tyle że ja sie nimi dziele jesli zostaną gdzies wykorzystane nawet w całosci przez kogoś nieznanego i ja sie o tym dowiem to poczuje sie lepiej wiedzac że ktoś uwaza podobnie.palgiat w internecie zawsze istniał.Dobra pomijam wiersze i własne przezycia bo skoro ktoś je zamieszcza to musi sie liczyc i z tym ale rzucac sie na ZDIECIA...hihih.....

ZRESZTĄ NIE ZNAM WASZEGO FORUM WIEC NIE WIEM O JAKICH TEKSTACH DOKŁADNIE MOWA A CO DO ZAINTERESOWANIA TĄ SPRAWA TO SIE NIE DZIWIE ZE ADMINISTRACJA MILCZY.                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down