1

Temat: JAK ROZMAWIAC ZE ZMARLYMI? (EVP - ITC)

Istnieje taka technika, ktora zwie sie Electronic Voice Phenomenon (EVP) umozliwiajaca nagrywanie
glosow zmarlych przy pomocy zwyklych odbiornikow elektronicznych. Tysiace ludzi codzien probuja skontaktowac sie ze zmarla bliska osoba, wlasnie dzieki EVP (ITC).

I wlasnie za pare dni pojawi sie na ekranach kin niesamowity film ("Glosy"), ktory ma opowiedziec historie czlowieka, probujacego desperacko nawiazac kontakt ze swoja zmarla zona poprzez transkomunikacje instrumetalna (ITC)...

Pionierem (teoretykiem) tej techniki byl nie kto inny jak sam Thomas A. Edison, ktory probowal wraz ze swym asystentem dr Millerem skonstruowac urzadzenie, ktore umozliwiloby nawiazanie lacznosci ze zmarlymi. Niestety, smierc samego genialnego odkrywcy pokrzyzowala plany...

Pierwszym pionierem praktykiem byl prawdopodobnie Friedrich Jurgenson. Po raz pierwszy zarejestrowal on dziwne glosy 12.06.1959 roku, podczas nagrywania odglosow przyrody. Otoz nagral on oprocz odglosow ptakow, takze dziwne dzwieki, ktorych nie potrafil zidentyfikowac. Z poczatku myslal, ze to jakis defekt sprzetu, jednak wizyta w serwisie wykluczyla awarie aparatury. Od tego czasu nieustanie poglebial swoja wiedze i dokonal bardzo duzej ilosci rejestracji glosow zmarlej rodziny, przyjaciol i obcych ludzi. No i zaczelo sie. Z roku na rok przybywalo coraz wiecej pasjonatow. Czolowe instytuty w Niemczech, Luksemburgu, w USA rozpoczelo profesjonalne badania...

Wracajac do filmu "Glosy" - ponoc zwiastun filmu wzbogacony jest o glos nagrany metoda EVP...

Najbardziej znana organizacja, ktora bada fenoment EVP jest Osrodek C.E.T.L w Luksemburgu. W osrodku tym znajduje sie masa sprzetu i niemal nieustannie rejestrowane sa glosy z zaswiatow...

W 1985 roku Klaus Schreiber po raz pierwszy zarejestrowal swoja zmarla rodzine (m.in. swoja wlasna, zmarla corke) na ekranie telewizora. Uczynil to przy pomocy urzadzenia skonstruowanego z nastepujacych elementow:

1) Kamera video z obiektywem zoom
2) Wzmacniacz sygnału audio-video
3) Dobrej jakości magnetowid VHS (4 głowicowy) z funkcją stopklatki
4) Odbiornik TV czarno-biały lub kolorowy (nie mniej niż 16”)
5) Drugi magnetowid nagrywający dobrej jakości
6) Telewizor czarno-biały z dobrym kontrastem obrazu
7) Mikrofon niskoszumny (np. elektretowy
8 Wzmacniacz mikrofonowy z regulacją wzmocnienia (niskoszumny)
9) Lampa UV oraz dwie lampy z tzw. czarnym światłem o różnej długości fali
10) Lampa – promiennik podczerwieni typu handlowego
11) Arkusz folii aluminiowej

Jesli ktos chcialby zobaczyc zdjecia zarejestrowanych zmarlych i uslyszec glosy zapraszam na strone:
http://www.worlditc.org/ - niestety tylko po angielsku...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: JAK ROZMAWIAC ZE ZMARLYMI? (EVP - ITC)

A w "Nie do Wiary" puszczali głosy ze zwykłego Kasprzaka. Jakość jednak była na tyle kiepska, że ja wcale nie słyszałem tego, co duch mówił, tylko jakieś pomruki i jęki. Ale na szczęście pan Tropjanowski był tłumaczem  :wink:                   

Thumbs up Thumbs down

3

jakoś nie chce misie w to wierzyć....                   

Thumbs up Thumbs down

4

last emperor napisał/a:

jakoś nie chce misie w to wierzyć....

Ale tutaj nie ma w co wierzyc. Kazdy moze - przy odpowiednim zaangazowaniu - zarejestrowac glosy duchow. To nie jest trudne. Ja nie odwaze sie w to bawic (i nikogo do tego nie namawiam!!!), ale znam ludzi, ktorzy rejestruja takie odglosy z powodzeniem. Tutaj nie ma nic do wierzenia...

Obraz zmarlego:

http://www.worlditc.org/h_08_karin_schreiber.jpg

http://www.worlditc.org/h_08_fellow.jpg                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

5

a czy to przypadkiem nie jakaś ściema??                   

Thumbs up Thumbs down

6

last emperor napisał/a:

a czy to przypadkiem nie jakaś ściema??

I coz mam odpowiedziec? Ja opieram sie tylko na opowiesciach ludzi, ktorzy w to sie bawia. Sam sie nie odwaze, chociaz kiedys bylem bardziej chetny na rozne eksperymenty, dzisiaj interesuje sie tym tylko od strony teoretycznej. O wszyskim mozna powiedziec, ze jest sciema. Slyszalem niedawno, ze sciema byl atak na WTC, ze sciema to Holocaust itd. Ja jestem pewien na 100% ze istnieje zycie po zyciu. A czy to jest sciema, to nie odpowiem Ci. Jednak warto interesowac sie roznymi sprawami, majac otwarty umysl...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

7

jak zobacze usłysze doświadcze to może uwierzę....
co do WtC i holocaustu to fakty przekonują mnie  że coś takiego sie wydarzyło...                   

Thumbs up Thumbs down

8

last emperor napisał/a:

jak zobacze usłysze doświadcze to może uwierzę....

Mysle, ze kazdy kiedys doswiadczy... smile

co do WtC i holocaustu to fakty przekonują mnie  że coś takiego sie wydarzyło...

Niektorzy te fakty neguja. Bo nie doswiadczyli, nie dotkeli, nie byli przy tym...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

9

ale w tych przypadkach relacje ludzi i dowody mnie przekonuja!!!
może i to ma niewiele wspólnego ale jast taka książka gdzie autorka rozmawia z duszami czyścćcowymi.....nie wiem....                   

Thumbs up Thumbs down

10

last emperor napisał/a:

ale w tych przypadkach relacje ludzi i dowody mnie przekonuja!!!

No i wlasnie do tego zmierzam! Tutaj mamy kilka tysiecy relacji ludzi, kilometry tasm z nagranymi glosami z zaswiatow, kupe materialu filmowego. Jest tego o tony wiecej nizeli o WTC i Holocauscie. smile (badania trwaja od kilkudziesieciu lat).                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

11

i tak nie wierzę ale nie mówie kategorycznie nie!
przypom9ina mi to Królestwo Triera....i kinga                   

Thumbs up Thumbs down

12

last emperor napisał/a:

i tak nie wierzę ale nie mówie kategorycznie nie!
przypom9ina mi to Królestwo Triera....i kinga

smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

13

widziałeś??                   

Thumbs up Thumbs down

14

last emperor napisał/a:

widziałeś??

Mowisz o filmie? Nie, chyba nie ogladalem. sad                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

15

oj to polecam...spodoba Ci sie jeśli interesujesz takimi tematami                   

Thumbs up Thumbs down

16

last emperor napisał/a:

oj to polecam...spodoba Ci sie jeśli interesujesz takimi tematami

Dzieki, na pewno ogladne. smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

17

To jest prawdziwe mimo że nie ma realnego wyjaśnienia- tego nie da sie trzymac w rekach a i tak przesralo mi to zecie  NIE BAWCIE SIE W TO ANI NAWET NIE MYSLCIE O TYM BO ONI SA WSZEDZIE I TYLKO CZEKAJA NA WASZA NIEUWAGE I NA TO BYSCIE O NICH POMYSLELI BO W TEDY MAJA WIKSZE SZANSE NA........                   

18

Heya!
Moze to zabrzmi troche smiesznie, ale nasuwa mi sie mysl odnosnie zycia po zyciu:
Skoro sadzicie ze ludzie ktorzy umieraja trafiaja do drugigo swiata, to czy nie wydaje sie wam ze tamten swiat jest przepelniony (sam wierze w zycie po zyciu, ale w reinkarnacje)? Zastanow cie sie skoro ludzie umieraja od milionow lat,  to w zaswiatach musi brakowac miejsca! No chyba ze w tamtym swiecie tez sie umiera, ale to chyb juz lekka przesada. Czy moze mi ktos odpowiedziec na to pytanie! Skoro widzimy tych ludzi w TV i slyszymy ich glosy to chyba maja oni jakies ciala a nie sa tylko duchami, wiec logiczne jest ze zajmuja jakies miejsce w przestrzeni. Chyba ze w tamtym swiecie jest wiele planet takich jak Ziemia i ludzie sa katalogowani rocznikami, ale to juz chyba absurd.
Prosze o jakies logiczne wytlumacznie!
Z gory dzieki!
Z powazaniem Piotr W.                   

19

Siemka
Nie tylko ludzie zyli i umierali na tym świecie...
Reinkarnacja też jest dla mnie lepszym wytłumaczeniem.                   

20

sad  Neko właśnie jestem po 20minutach oglądania filmu który polecasz "White Noise"(głosy) już zaczełam sie bać musze go obejżeć rano,ale film zapowiada sie nie zle i jeszcze ta godzina 2:30 bo właśnie o tej porze ma wypadek jego żona szok jak tylko go dam rade zobaczyć do końca to napewno podyskutuje i napisze jak odbieram temat pozdrawiam i dzieki za polecenie filmu!!! :wink:                   

[b]Ten kto przestaje by

21

wojas2000 napisał/a:

Heya!
Moze to zabrzmi troche smiesznie, ale nasuwa mi sie mysl odnosnie zycia po zyciu:  
Skoro sadzicie ze ludzie ktorzy umieraja trafiaja do drugigo swiata, to czy nie wydaje sie wam ze tamten swiat jest przepelniony (sam wierze w zycie po zyciu, ale w reinkarnacje)? Zastanow cie sie skoro ludzie umieraja od milionow lat,  to w zaswiatach musi brakowac miejsca! No chyba ze w tamtym swiecie tez sie umiera, ale to chyb juz lekka przesada. Czy moze mi ktos odpowiedziec na to pytanie! Skoro widzimy tych ludzi w TV i slyszymy ich glosy to chyba maja oni jakies ciala a nie sa tylko duchami, wiec logiczne jest ze zajmuja jakies miejsce w przestrzeni. Chyba ze w tamtym swiecie jest wiele planet takich jak Ziemia i ludzie sa katalogowani rocznikami, ale to juz chyba absurd.
Prosze o jakies logiczne wytlumacznie!
Z gory dzieki!
Z powazaniem Piotr W.

Ale przeciez oni nie maja cial. Po smierci cialo pozostaje na tym padole, po czym sie rozklada. Ale to chyba wszyscy wiedza. smile A ze widzimy ich postacie na ekranie TV - to nie oznacza przeciez ze maja ciala. Jak ogladasz film z Johnem Waynem to nie mowisz, ze on musi teraz zyc, bo go wlasnie widze w westernie. On nie zyje, ale jego obraz zostal utrwalony. Rozumiesz?

A jesli zas chodzi o reinkarnacje, to jestem bardzo przyjaznie do niej nastawiony. Reinkarnacja to bylby kolejny fantastyczny dowod, na przeogromna milosc Boga do ludzi.

[size=16][ Dodano: 2005-08-29, 09:50 ][/size]

Nawiedzona napisał/a:

To jest prawdziwe mimo że nie ma realnego wyjaśnienia- tego nie da sie trzymac w rekach a i tak przesralo mi to zecie  NIE BAWCIE SIE W TO ANI NAWET NIE MYSLCIE O TYM BO ONI SA WSZEDZIE I TYLKO CZEKAJA NA WASZA NIEUWAGE I NA TO BYSCIE O NICH POMYSLELI BO W TEDY MAJA WIKSZE SZANSE NA........

Mozesz to rozwinac? Bo niestety nic z tego postu nie wynika...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

22

Neko napisał/a:

A jesli zas chodzi o reinkarnacje, to jestem bardzo przyjaznie do niej nastawiony. Reinkarnacja to bylby kolejny fantastyczny dowod, na przeogromna milosc Boga do ludzi

Reinkarnacja nie jest zbyt trafnym wyjaśnieniem, co się dzieje z duszą po śmierci. Przecież luda jest coraz więcej na ziemi i rodzi się nas więcej, niż umiera. To skąd wziąć dusze do tych nowych, świeżych ciałek? Oczywiście, chciałbym wierzyć, że mam w sobie ducha Einsteina (to całkiem zresztą możliwe, myślimy podobnie smile ), ale to by było głupie chyba                   

Thumbs up Thumbs down

23

Mi sie tylko przymoimna jeszcze film "Inni"                   

24

Neko obejżałam ten film"Głosy" i :shock: film dla ludzi o mocnych nerwach,ale fajny!!!człowiek odrazu zastanawia sie czy coś takiego naprawde istnieje?Więcej nie mówie niech zobaczą sami!!!polecam :mrgreen:                   

[b]Ten kto przestaje by

25

OT:

chyba było lepiej kiedy goście nie mogli się wypowiadać :?                   

Ka

Thumbs up Thumbs down