1

Temat: Gry - legendy

Na Spectrum:
Knight Lore
Hobbit
Tapper
Jumping Jack

Na Atari:
Ghost Busters
Boulder Dash
Starquake

Na C-64:
Vermeer
Rick Dangerous
International Karate

Na Amigę:
Centurion
North&South

Na N-64:
Zelda
Mario 64
Pilot Wings

Ma ktoś jeszcze jakieś tytuły? Ja dopiero sie rozkręcam                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Gry - legendy

FideL napisał/a:

Ma ktoś jeszcze jakieś tytuły? Ja dopiero sie rozkręcam

Poza wyzej wymienionymi.

Na Spectrum:

Alien 8
Commando
Dan Dare 1,2,3
Back to School
Arkanoid
Bomb Jack
Commando (!)
TOMAHAWK (!!!)
River Raid
Renegade
Barbarian

Na Amige:

Shadow of the Beast
Popolous
Powermonger
Sim City
Lotus
DEFENDER OF THE CROWN
Warzone
Elvira
Blues Brothers
Another World
Space Ace
Rick Dangerous 1,2
Lost Patrol
Pirate!
Kick Off
Crazy Cars

Na PeCeta:

Castles 2
Monkey
Duna 1,2
Test Drive 3
Commanche 3
Alone in the Dark
Indiana Jones                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

3

FideL napisał/a:

Knight Lore
Hobbit
Tapper
Jumping Jack

Na Atari:
Ghost Busters
Boulder Dash
Starquake

Na C-64:
Vermeer
Rick Dangerous
International Karate

Na Amigę:
Centurion
North&South

Na N-64:
Zelda
Mario 64
Pilot Wings

Neko napisał/a:

Alien 8
Commando
Dan Dare 1,2,3
Back to School
Arkanoid
Bomb Jack
Commando (!)
TOMAHAWK (!!!)
River Raid
Renegade
Barbarian

Na Amige:

Shadow of the Beast
Popolous
Powermonger
Sim City
Lotus
DEFENDER OF THE CROWN
Warzone
Elvira
Blues Brothers
Another World
Space Ace
Rick Dangerous 1,2
Lost Patrol
Pirate!
Kick Off
Crazy Cars

Na PeCeta:

Castles 2
Monkey
Duna 1,2
Test Drive 3
Commanche 3
Alone in the Dark
Indiana Jones

:shock:  :shock:  :shock:

i jak tu ma się wypowiadać ktoś, czyja znajmośc gier ogranicza się do pasjansów i Colin'a McRally?  :roll:  :mrgreen:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

4

Neko napisał/a:

Blues Brothers, Kick Off

To kiszki, a nie gra-legenda

Neko napisał/a:

Pirate!

Chyba Pirates!

Ana napisał/a:

i jak tu ma się wypowiadać ktoś, czyja znajmośc gier ogranicza się do pasjansów i Colin'a McRally

Akurat pierwszy Colin był fajną grą, moim zdaniem wręcz rewolucją na PC-ta

Dodam jeszcze:

Amiga:
Sensible Soccer
Indiana Jones and the Last Crusade
Wings
Wings of Fury

Atari
Road Race
Pole Position

C-64:
First Samurai
Second Samurai                   

Thumbs up Thumbs down

5

Ja pamiętam na Atari:
Tetris
i coś co mój tata nazywał "Rajd na Moskwę" wink Leciało się samolocikiem nad rzęką i strzelały w ciebie czołgi big_smile
...
no i wiele innych, ale nie pamiętam nazw  :?                   

Thumbs up Thumbs down

6

Rumianek napisał/a:

Ja pamiętam na Atari:
Tetris
i coś co mój tata nazywał "Rajd na Moskwę" wink Leciało się samolocikiem nad rzęką i strzelały w ciebie czołgi big_smile
...
no i wiele innych, ale nie pamiętam nazw  :?

Raid over Moscow z 1986 r. To byla gra bardzo goraca - ZOMO potem bilo, jak sie w nia gralo. wink

http://www.juegomania.org/Raid+over+Moscow/fotos/spectrum/0/942/Foto+Raid+over+Moscow.jpg                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

7

Dokładnie!  big_smile  big_smile  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

8

Zapomnieli wszyscy o River Raid - najlepszą strzelankę lataną 2D na ośmiobitowce. Nigdy nie udało mi się przejść wszystkich 50 mostów.

Było jeszcze Uridium - też kultowa latana strzelanina kosmiczna 2D - nie zapomnę ataków na potężne krążowniki kosmiczne w stylu Star Wars

A Ikari Warriors na C-64? To jedyna gra, która według wielu graczy była lepsza od Commando, za sprawą świetnego cooperative'a dla dwóch graczy i możliwości używania czołgów                   

Thumbs up Thumbs down

9

River Raid! No właśnie te dwa rajdy zawsze mi sie mylą. W te mosty częściej grałam! Tam były czołgi no nie?                   

Thumbs up Thumbs down

10

FideL napisał/a:

Zapomnieli wszyscy o River Raid - najlepszą strzelankę lataną 2D na ośmiobitowce. Nigdy nie udało mi się przejść wszystkich 50 mostów.

Kto zapomnial? Przeciez podalem tytul River Raid powyzej.

[size=16][ Dodano: 2005-09-02, 10:30 ][/size]

Rumianek napisał/a:

River Raid! No właśnie te dwa rajdy zawsze mi sie mylą. W te mosty częściej grałam! Tam były czołgi no nie?

Czolgi, helikoptery, mosty, dziala, balony...

http://www.atariage.com/2600/hacks/screenshots/s_RiverRaidPlus_Hack_3.png                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

11

Tak, tak przypominam sobie... ale mnie sentyment ogarnął. Popraw ten obrazek strasznie chcę to jeszcze raz zobaczyć  tongue
OK już jest widoczny! Co za grafika!!! lol

A graliście w takiego barmana, co rozdawał kufle z piwem?                   

Thumbs up Thumbs down

12

Były czołgi, balony i platformy z napisem "fuel", na które trzeba było wjechać, by podładować paliwo. A mosty rozwalało się obowiązkowo, bo inaczej nie przeleciałaś dalej.

Pamiętasz obrazek? :                   

Thumbs up Thumbs down

13

Pamiętam! Wszystko już pamiętam...  big_smile                   

Thumbs up Thumbs down

14

Rumianek napisał/a:

A graliście w takiego barmana, co rozdawał kufle z piwem?

Cos kojarze, ale bez konkretow...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

15

A ja kojarzę z konkretami, gdyż zagrywałem się w tą gierkę. Nosiła tytuł Tapper i była nawet na Spectrumnę, więc dziwię się, że Neko nie jarzy. Barmanwydaje piwo kowbojom, którzy się do niego przysuwają z różnych stron. Jak się nie wyrobi w czasie, to przegrywa, jak zrzuci kufel na ziemię - też. Fajna                   

Thumbs up Thumbs down

16

FideL napisał/a:

A ja kojarzę z konkretami, gdyż zagrywałem się w tą gierkę. Nosiła tytuł Tapper i była nawet na Spectrumnę, więc dziwię się, że Neko nie jarzy. Barmanwydaje piwo kowbojom, którzy się do niego przysuwają z różnych stron. Jak się nie wyrobi w czasie, to przegrywa, jak zrzuci kufel na ziemię - też. Fajna

Niestety, nie pamietam sad

Ale za to byla inna rewelecyjna gierka na Spectruma - malo kto o niej pamieta. Zwala sie Alien Higway.
(jedna z moich pierwszych gierek). Jezdzilo sie alienowatym stworkiem, walczylo z przeszkodami i powiekszalo sie swoja druzyne. I coraz w wiekszej ilosci tych samych stworkow posuwalo sie do przodu - jakos tak...

http://www.crashonline.org.uk/51/images/hwayenc.gif                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

17

Nie znam, screen przypomina mi natomiast taką grę z bączkiem w roli głównej, którym jeździło się po różnych płaszczyznach, rynnach, platformach utd. Grafika też była taka szkieletowa. Zaraz, jak ta gierka się nazywała...                   

Thumbs up Thumbs down

18

FideL napisał/a:

Nie znam, screen przypomina mi natomiast taką grę z bączkiem w roli głównej, którym jeździło się po różnych płaszczyznach, rynnach, platformach utd. Grafika też była taka szkieletowa. Zaraz, jak ta gierka się nazywała...

Nic mi nie przychodzi do glowy. Ale mu tu gadu gadu, a na Spectruma byla gra, ktora do dzisiaj jest wydawana. Jaka? FLIGHT SIMULATOR!
Mialem ja na oryginalnej kasecie. Gra bez dzwieku, ale naprawde czulo sie, ze jest sie pilotem Boeinga!

http://retropassion.co.uk/retro/stock_images/106_0681lg.jpg                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

19

Hehehe, bez dźwięku, ale pewnie też i bez grafiki. Trudno te cztery kreski na krzyż nazwać widokiem z kokpitu, nieprawdaż? wink

Na C-64 wyglądało to znacznie lepiej, choć tak naprawdę, to dopiero bodaj piąta odsłona Flight Simulatora na PC zaczęła wizualnie przypominać rzeczywistość                   

Thumbs up Thumbs down

20

FideL napisał/a:

Hehehe, bez dźwięku, ale pewnie też i bez grafiki. Trudno te cztery kreski na krzyż nazwać widokiem z kokpitu, nieprawdaż? wink

Nie znasz sie. W kokpicie pilota jest cicho, a poza tym pilot ma sluchawki na uszach. wink
Grafika byla niezla. Gra miala klimat.

Podobnie jak symulator Apacha:

http://ep128.hu/Games/pic/S-T/Tomahawk_2.gif

FLIGHT SIMULATOR BYL TAKZE NA ZX 81 !!!!!!!!!

http://www.zxsoftware.co.uk/ZX81/Covers/Flight%20Simulator%20-%20Sinclair.jpg                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

21

Oj, niesamowite. A ja miałem najpierw kupić sobie właśnie ZX-81! Zbierałem naq niego butelki, bo kosztował najmniej (20 melonów). Najtańsza trumna była 2 razy droższa.

Ciekawostką jest fakt, że ówczesny sklep Bajtka mieścił się w ... Bytomiu! Jeździłem na Śląsk jako 15-latek i byłem zszokowany ilością sklepów z mikrokomputerami (w Gliwicach, Bytomiu, Chorzowie, Katowicach)                   

Thumbs up Thumbs down

22

FideL napisał/a:

Oj, niesamowite. A ja miałem najpierw kupić sobie właśnie ZX-81! Zbierałem naq niego butelki, bo kosztował najmniej (20 melonów). Najtańsza trumna była 2 razy droższa.

Ciekawostką jest fakt, że ówczesny sklep Bajtka mieścił się w ... Bytomiu! Jeździłem na Śląsk jako 15-latek i byłem zszokowany ilością sklepów z mikrokomputerami (w Gliwicach, Bytomiu, Chorzowie, Katowicach)

Krakow to zawsze byl zascianek kraju. wink

W Gliwicach powiadasz? Bylo pare sklepow, albo raczej komisow, gdzie mozna bylo kupic kompa i oryginalne kasety. A na gliwickim rynku dzialala gielda... smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

23

W Krakowie było całkiem nieźle, działała giełda w Karliku, największa w Małopolsce, ponadto było kilka fajnych sklepów, gdzie można było kupić nagrane kasety wink

BTW Apropo gier-legend, gdybyś miał dostęp do Dreamcasta, to zagraj koniecznie w Shenmue I i II. Gry - wymiatacze, klimat orientalnego wschodu, real-life w stylu GTA San Andreas. Polecam                   

Thumbs up Thumbs down

24

FideL napisał/a:

BTW Apropo gier-legend, gdybyś miał dostęp do Dreamcasta, to zagraj koniecznie w Shenmue I i II. Gry - wymiatacze, klimat orientalnego wschodu, real-life w stylu GTA San Andreas. Polecam

Slyszalem, ze Dreamcast jest beeeeeeeeeeee... lol                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

25

[size=16][ Dodano: 2005-09-12, 08:28 ][/size]
Podsumujmy gry legendy:

Na Spectrum: Alien 8, Arkanoid, Back to School, Barbarian, Knight Lore, Bomb Jack, Commando, Dan Dare 1,2,3, Hobbit, Jumping Jack, Renegade, Tomahawk, River Raid, Tapper 

Na Atari: Boulder Dash, Ghost Busters, Pole Position, Raid over Moscow, Road Race, Starquake, Tetris 

Na C-64: First Samurai, International Karate, Ikari Warriors, Dangerous, Second Samurai, Uridium, Vermeer

Na Amigę: Another World, Blues Brothers, Centurion, Crazy Cars, Defender of The Crown, Elvira, Indiana Jones and the Last Crusade, Kick Off, Lost Patrol, Lotus, North&South, Pirates!, Populous, Powermonger, Rick Dangerous 1,2, Sensible Soccer, Shadow of the Beast, Sim City, Space Ace, Warzone, Wings, Wings of Fury 

Na Peceta: Alone in the Dark, Castles 2, Commanche 3, Dune 1,2 ,Flight Simulator, Test Drive 3

Na N-64:
Mario 64, Pilot Wings, Zelda: Ocarina of Time

Na DC: Crazy Taxi 1,2, Sega Bass Fishing, Shenmue 1,2, Sonic, Soul Calibur

Jak będzie ktoś chciał coś dodać do powyższej listy, musi ładnie uargumentować, dlaczego daną grę uważa za kultową                   

Thumbs up Thumbs down