1

Temat: Serwisy o grach

Czy ktoś czyta albo przegląda w necie serwisy o grach? Ja wprawdzie nie mam problemów z przejściem gier, ale lubie przeglądnąć sobie newsy ze światka rozrywki komputerowej, przeczytać jakiś śmieszny opis itd. Mam kilka ulubionych serwisów, ale jestem ciekaw waszych typów                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Serwisy o grach

FideL napisał/a:

Czy ktoś czyta albo przegląda w necie serwisy o grach?

Tak, ja przegladam. Min. GamesWeek.pl

Ja wprawdzie nie mam problemów z przejściem gier, ale lubie przeglądnąć sobie newsy ze światka rozrywki komputerowej, przeczytać jakiś śmieszny opis itd. Mam kilka ulubionych serwisów, ale jestem ciekaw waszych typów

No, moj typ juz znasz. wink                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

3

Pytam się powaznie. Na gamesweeku znajdziesz nowinki sprzed miesiąca, a opisy pojawiają raz na pół roku.

Z polskich serwisów rządzą GOLe i WIG, wiadomo który ja chołubię smile

Z zagranicznych Gamespot i IGN                   

Thumbs up Thumbs down

4

FideL napisał/a:

Pytam się powaznie. Na gamesweeku znajdziesz nowinki sprzed miesiąca, a opisy pojawiają raz na pół roku.

Ale glowny programista w/w serwisu obiecal reaktywacje. wink

Z polskich serwisów rządzą GOLe i WIG, wiadomo który ja chołubię smile

WIG to dno. Juz dawno siegneli poziomu rur kanalizacyjnych, a teraz gdy za teksty dostaja redaktorzy (dostawali?) po 8 zeta to w ogole nie warto nimi sobie glowy zawracac. Poza tym nigdy nie zapomne: Comar Barbarian, ocena: 11/10

Jesli zas chodzi o GOLe to jest jedyny profesjonalny serwis w kraju. Chociaz niejaki redaktor Fulko obniza ich loty, ale poza tym jest okey. wink                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

5

Neko napisał/a:

Ale glowny programista w/w serwisu obiecal reaktywacje

Do GW idealnie pasuje slogan "obiecanki-cacanki", zagładam tam z ciekawości raz dziennie i nieraz odświeżam stronę, bo trudno uwierzyć, że tak tam nieruchawo. Encyklopedia, którą się tak szczycili, pod względem ilości pozycji spadła za GOLe i raczej już ich nie dogoni

Neko napisał/a:

WIG to dno. Juz dawno siegneli poziomu rur kanalizacyjnych, a teraz gdy za teksty dostaja redaktorzy (dostawali?) po 8 zeta to w ogole nie warto nimi sobie glowy zawracac. Poza tym nigdy nie zapomne: Comar Barbarian, ocena: 11/10

Wolę nie oceniać konkurencji, bo to nieetyczne wink Mnie się nie podoba generalnie brak encyklopedii u nich

Neko napisał/a:

Jesli zas chodzi o GOLe to jest jedyny profesjonalny serwis w kraju. Chociaz niejaki redaktor Fulko obniza ich loty, ale poza tym jest okey.

pierwsze zdanie okey. Drugim udowodniłeś, że jesteś totalnym ignorantem, drogi Neko. A kolega Ryszard jest moim najlepszym kolegą  lol                   

Thumbs up Thumbs down

6

FideL napisał/a:

Do GW idealnie pasuje slogan "obiecanki-cacanki", zagładam tam z ciekawości raz dziennie i nieraz odświeżam stronę, bo trudno uwierzyć, że tak tam nieruchawo. Encyklopedia, którą się tak szczycili, pod względem ilości pozycji spadła za GOLe i raczej już ich nie dogoni

Coz to za wpis bez tekstu? Takich tam niestety nie brakuje. Ale to juz trup i o trupach nie warto rozmawiac.

pierwsze zdanie okey. Drugim udowodniłeś, że jesteś totalnym ignorantem, drogi Neko. A kolega Ryszard jest moim najlepszym kolegą  lol

Jak go spotkasz to przypomnij mu, ze jest mi winien flaszkę. smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

7

Apropo obniżania jakości. Co byś powiedział, gdyby  ktoś zaproponował by Ci nowiutkiego PSP, furę gierek na niego do zrecenzowania, i w dodatku za te recenzje jeszcze ci zapłacił. Zdecydował byś się. Bo mój kumpel się waha wink

[size=16][ Dodano: 2005-09-08, 14:09 ][/size]
Neko, wejdź na forum GW. Kolejny skład odchodzi, który to już? wink                   

Thumbs up Thumbs down

8

Neko napisał/a:

Coz to za wpis bez tekstu? Takich tam niestety nie brakuje. Ale to juz trup i o trupach nie warto rozmawiac.

Od razu zaznaczę, że nie mam zamiaru GW bronić. smile Dziwi mnie jednak ta jakże ogromna do niego niechęć z Waszej strony smile Chciałbym poznać Waszą histroię tongue

Co do "profesjonalności" GOLa to mam nieco odrębne zdanie. Wykładnikiem profesjonalności jest według niektórych kasa. Według mnie nie ona świadczy o profesjonaliźmie. Wystarczy rzucić okiem na ten wpis (nie szukałem go specjalnie długo). Duke Nukem Forever na GOLu - w opisie czytamy:

Kolejna czesc przygód Duke’a, w której stajemy do boju przeciwko calej masie przeciwników wyslaniach nam na spotkanie przez szalonego doktora Protona, dazacego do przejecia kontroli nad swiatem.  ...

Ekhm. Profesjonalizm do bólu.

Pozdrawiam.

9

Nasza historia w GW jest podobna do twoejej, kismeth, w kazdym badz raziez identycznym zakonczeniem. Nie ma w nas zadnej niecheci do GW, wrecz przeciwnie. GW rodzil sie w bolach, ale byl naszym dzieckiem, nie twoim, ty sie zjawiles znacznie pozniej. Nasza krytyka nie ma na celu zdyskredytowanie GW jako serwisu, lecz ukazanie plamy, jaka daje kolejny juz raz "zarzad". Tyle.

Co do wpisu z GOLi, gdzies go juz widzialem, nie chwaliles sie czasem nim na forum GW? Nie gralem w Duke Nukem Forever ale wydaje mi sie, ze jest to kolejna czesc Duke'a i walczy sie tam z przeciwnikami. Wiec nie bardzo wiem, czego sie czepiasz. GW nie funkcjonuje, ale gdyby byl w eterze, nie musialbym dlugo szukac baboli, roi sie tam od nich. Wybacz, ale mowiac o profesjonalizmie GOLi nie mialem na mysli kasy, ale kupe innych rzeczy m.in. najwieksza encyklopedie w polskim necie, najdokladniejsze i najobszerniejsze wpisy encyklopedyczne, a takze najwiecej recek, poradnikow (choc glowy nie dam czy WIG wiecej nie ma), najwiecej newsow i kupe innych rzeczy. Wystarczy?                   

Thumbs up Thumbs down

10

Kismeth - GameFactor.pl napisał/a:

Od razu zaznaczę, że nie mam zamiaru GW bronić. smile Dziwi mnie jednak ta jakże ogromna do niego niechęć z Waszej strony smile Chciałbym poznać Waszą histroię tongue

Szkoda Kismeth, ze nie potrafisz rozroznic dwoch slow: "niechec" i "zal". Szkoda. Historie? Jaka historie? Ta historia zaczela sie 3 lata temu - wtedy jeszcze Cie na swiecie nie bylo. wink                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

11

Neko napisał/a:

Szkoda Kismeth, ze nie potrafisz rozroznic dwoch slow: "niechec" i "zal". Szkoda. Historie? Jaka historie? Ta historia zaczela sie 3 lata temu - wtedy jeszcze Cie na swiecie nie bylo. wink

Rozumiem doskonale, ja mam żal do "zarządu" również, ale nie obnoszę się z tym bez potrzeby z taką zaciekłością jak Wy. Widocznie Antarus stwierdził, że już go nie bawi tworzenie serwisu - bywa i tak. Ja mam zamiar wykorzystać doświadczenie jakie zdobyłem na GW i stworzyć własny serwis o grach. Czy będzie super-hiper ekstra? Po GamesWeekowych ekscesach podchodzę do tego z większym dystansem, ale wierzę, głęboko wierzę, że się uda. smile

12

Kismeth napisał/a:
Neko napisał/a:

Rozumiem doskonale, ja mam żal do "zarządu" również, ale nie obnoszę się z tym bez potrzeby z taką zaciekłością jak Wy. Widocznie Antarus stwierdził, że już go nie bawi tworzenie serwisu - bywa i tak. Ja mam zamiar wykorzystać doświadczenie jakie zdobyłem na GW i stworzyć własny serwis o grach. Czy będzie super-hiper ekstra? Po GamesWeekowych ekscesach podchodzę do tego z większym dystansem, ale wierzę, głęboko wierzę, że się uda. smile

Od razu brutalnie zrzuce Cie oblokow: bez duzej kasy i profesjonalnego zarzadzania nic sie (juz) nie zrobi. Mowisz inaczej? Probuj. Za 2 lata wrocimy do tej rozmowy. Wreszcie internet w Polsce profesjonalizuje sie. Ale zeby przetrwac na tym poletku trzeba duuuuuuuuuuuuzej kasy. I bardzo dobrze. Wystarczy miernoctwa i dyletanctwa. Jest takie fajne powiedzonko: jak nie potrafisz nie pchaj sie na afisz. Nie bierz tego do siebie - mowie tylko ogolnie... smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

13

Neko napisał/a:

Od razu brutalnie zrzuce Cie oblokow: bez duzej kasy i profesjonalnego zarzadzania nic sie (juz) nie zrobi. Mowisz inaczej? Probuj. Za 2 lata wrocimy do tej rozmowy. Wreszcie internet w Polsce profesjonalizuje sie. Ale zeby przetrwac na tym poletku trzeba duuuuuuuuuuuuzej kasy. I bardzo dobrze. Wystarczy miernoctwa i dyletanctwa. Jest takie fajne powiedzonko: jak nie potrafisz nie pchaj sie na afisz. Nie bierz tego do siebie - mowie tylko ogolnie... smile

Nie biorę tego do siebie, wiem, że GamesWeek ciężko Cię doświadczył smile Kasa jest, pomysł jest profesjonalizm też się znajdzie. Poza tym mierzę w specjalną grupę odbiorców. Tego śmiesznego powiedzonka również do siebie nie biorę, byłbym za to wdzięczny gdybyście Wy - byli, znudzeni życiem i całym tym dyletanctwem internetowym redaktorzy GW nie bruździli mi na forum tak jak to robiliście na "nowym" GamesWeeku. smile

14

Gość napisał/a:

Nie biorę tego do siebie, wiem, że GamesWeek ciężko Cię doświadczył smile Kasa jest, pomysł jest profesjonalizm też się znajdzie. Poza tym mierzę w specjalną grupę odbiorców. Tego śmiesznego powiedzonka również do siebie nie biorę, byłbym za to wdzięczny gdybyście Wy - byli, znudzeni życiem i całym tym dyletanctwem internetowym redaktorzy GW nie bruździli mi na forum tak jak to robiliście na "nowym" GamesWeeku. smile

Co do naszej zaciekłości w atakowaniu GW - podasz może jakieś przykłady? Bo ja se nie przypominam. A potrafię być NAPRAWDĘ nieprzyjemny. Na forum GW nie bruździliśmy, tylko, jak służnie zauważył kiedyś Neko, napędzaliśmy wam koniunkturę. Dzięki nam to forum żyło, bo udzielał się tam ktoś oprócz samych redaktorów. Poruszaliśmy tematy o kompach, grach, konsolach itd. czyli o tym, o czym się gada na takich forach. Przeszkadzało to wam, więc sobie poszliśmy i... forum umarło.

Na szczęście na tym forum można mówić o wszystkim i wszystko, byle z kulturą wink Zaręczam, nie ma takiego deugiego w necie smile

Życzę powodzenia w prowadzeniu własnego serwisu, Kismeth, jeśli tylko zmienicie layout na bardziej "portalowy", może coś zdziałacie. Choć nie wierzę, żebyście wyszli poza pewien solidny, ale jednak dość amatorski poziom. Na coś więcej potrzeba pieniędzy i kontaktów.                   

Thumbs up Thumbs down

15

Kismeth napisał/a:

Po zaprzestaniu naszego "bruzdzenia" ruch na tym Waszym "serwisie" spadl do: 0,01% postow na miesiac. lol No i polecial serwis mimo plomiennych zapewnien niejakiego Kismetha, ze zaraz bedzie: "wejscie smoka". :twisted:

[size=16][ Dodano: 2005-09-26, 08:07 ][/size]

FideL napisał/a:

Życzę powodzenia w prowadzeniu własnego serwisu, Kismeth, jeśli tylko zmienicie layout na bardziej "portalowy", może coś zdziałacie. Choć nie wierzę, żebyście wyszli poza pewien solidny, ale jednak dość amatorski poziom. Na coś więcej potrzeba pieniędzy i kontaktów.

100% zgody.                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

16

FideL napisał/a:

Co do naszej zaciekłości w atakowaniu GW - podasz może jakieś przykłady? Bo ja se nie przypominam. A potrafię być NAPRAWDĘ nieprzyjemny. Na forum GW nie bruździliśmy, tylko, jak służnie zauważył kiedyś Neko, napędzaliśmy wam koniunkturę. Dzięki nam to forum żyło, bo udzielał się tam ktoś oprócz samych redaktorów. Poruszaliśmy tematy o kompach, grach, konsolach itd. czyli o tym, o czym się gada na takich forach. Przeszkadzało to wam, więc sobie poszliśmy i... forum umarło.

Na szczęście na tym forum można mówić o wszystkim i wszystko, byle z kulturą wink Zaręczam, nie ma takiego deugiego w necie smile

A kto powiedział, że chcę reaktywować GamesWeeka? smile Mówiłem już - kasa jest, kontaktów również jest wiele, a layout będzie ładny smile - już jest ładny.

17

Neko napisał/a:

Po zaprzestaniu naszego "bruzdzenia" ruch na tym Waszym "serwisie" spadl do: 0,01% postow na miesiac. lol No i polecial serwis mimo plomiennych zapewnien niejakiego Kismetha, ze zaraz bedzie: "wejscie smoka". :twisted:

No wiesz Neko, pamiętam jak i Ty wojowałeś na forum jeszcze "starego" GW. smile Same superlatywy w stosunku do GW itp. To chyba normalne, że redaktor stara się zżyć z portalem, a jak do tego naczelny wprowadza cię w błąd, zapewniając o kasie, kontaktach, nowych redaktorach "już za kilka dni" to początkowo starasz się mu wierzyć. Ja odszedłem z GW już jakieś 2 miesiące temu, zanim padł. Ty Neko odszedłeś (chyba)  też podobnie - zanim padło najpierw forum, a później reszta staruszka. Mamy więc wiele wspólnego wink

Co do forum to masz rację - ilość wypowiedzi drastycznie spadła smile

18

Gość napisał/a:

layout będzie ładny smile - już jest ładny.

Na razie widzę tylko napis na stronie tytułowej. Będzie coś więcej? Proponuje napisać: startujemy wkrótce. Coś mi to ptzypomni... smile                   

Thumbs up Thumbs down

19

Napiszę "serwis w trakcie przenoszenia na nowy serwer", żeby było Wam miło. smile

20

Kismeth napisał/a:

Napiszę "serwis w trakcie przenoszenia na nowy serwer", żeby było Wam miło. smile

Skoro jestesmy przy tych tematach, to zadam niedyskretne pytanie. Jesli jest kasa to fantastycznie. W takim razie ile redaktorzy beda zarabiac? Umowa o prace? O dzielo? A moze zlecenie? Jak liczny bedzie dzial marketingu? Przypomne tylko, ze zawodowcy nie zejda ponizej 2.000 netto. Nie chcesz zawodowcow w swoich szeregach? W takim razie serwis juz umarl. Nie bierz tego do siebie, Kismeth. big_smile                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

21

Blech, niepoprawny Neko. Zachowujesz się jak twoi kumple PRGK, którzy na każdą informację o nowym serwisie automatycznie pytają: ile płacicie? Niech płacą nawet po 5 złotych za text, znajdzie się wielu chętnych. Mało jest serwisów, które w ogóle płacą.                   

Thumbs up Thumbs down

22

FideL napisał/a:

Blech, niepoprawny Neko. Zachowujesz się jak twoi kumple PRGK, którzy na każdą informację o nowym serwisie automatycznie pytają: ile płacicie? Niech płacą nawet po 5 złotych za text, znajdzie się wielu chętnych. Mało jest serwisów, które w ogóle płacą.

Okey.

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

23

Powstał właśnie nowy serwis o grach - gram.pl
Byłem, posurfowałem, nie jestem oszołomiony. Traktują głównie o PC i PS2, a inne konsole robione są na odczep. Layout dość surowy, by nie powiedzieć drakoński, brak fajerwerków, animacji, kolorów itd. Do forum wchodzi się dość dziwnie, nie ze strony głównej, tylko z podstrony (bodaj "redakcja"). Wyeksponowany jest dział "sklep" i to jest jak sądzę spektrum całek sprawy. Albo sklep jest ich głównym sponsorem (choć widziałem też mini reklamę Heyah), albo serwis powstał dla sklepu.

Ogólnie mówiąc: z najlepszymi chyba nie wygrają (wiadomo z kim), ale z GW - i owszem smile Mają przynajmniej codzienne aktualizacje

Thumbs up Thumbs down

24

Serwis Gry-Online zmienił layout na nowy. Śliczny! Zapraszam do oglądania www.gry-online.pl

Thumbs up Thumbs down

25

FideL napisał/a:

Serwis Gry-Online zmienił layout na nowy. Śliczny! Zapraszam do oglądania www.gry-online.pl

Zaraz dostaniesz ostrzezenie za kryptoreklame. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down