Temat: Rozdwajaj

Mam straszny problem, który powtarza się  systematycznie  co 2 miesiace od  kilku lat.

Mam ładne paznokcie (niestety  krótki okres czasu)  twarda płytka  bez przebarwien, nie łamia sie  z  byle powodu jak to czasem sie  słyszy. Problem polega na tym ze się rozdwajają.
Gdy je  zapuszczam to pięknie sobie rosną co trwa ok miesiaca, są długie, mają ładny  kształt i tak jest przez okres mniej wiecej miesiaca i nagle płytka  paznokcia  zaczyna się rozdwajac a potem łamac. To trwa tez kilka tygodni - paznokcie sa wtedy krótkie i nadal  się  rozwarstwiają. Potem przychodzi dobry okres.  Znowu sobie  rosną ładne, kształtne, twarde i mam spokój na 2 miesiace i nagle... i tak w kółko.  Pytałam dermatologa ale nie umiał mi odpowiedziec. Zastanawiające jest to ze ten stan sie powtarza.

Normalne  ze jak w organizmie brakuje  witamin to paznokcie sie  niszcza, ale jak to się dzieje  ze u mnie  to  jest "cykliczne" 2 miesiace  piękne i ponad miesiac okropne  ... tak ciagle                   

Thumbs up Thumbs down