1

Temat: Piractwo

Rozśmieszył mnie dziś RMF z rana. Podali, że ten rok jest przełomowy w walce z piractwem komputerowym, bowiem policjanci skonfiskowali płytek za kilkadziesiąt milionów złotych i sprzętu za miliard. Tak sobie myślę, że liczby i słowa swoją drogą, a życie swoją. Wystarczy przejechać się na giełdę w krakowskich Balicach by przekonać się, że niewiele się zmieniło. Nadal można kupić największe nowości za grosze, na nagranych płytkach. Złodzieje sprzedają i złodzieje kupują. Ale tak to bywa, gdy wśród kupujących są policjanci (znam osobiście takich) :evil:                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Piractwo

próbujesz mi powiedzieć, że twój komputer ma oryginalnego windowsa ?

chyba płytę dostałeś przy zakupie komputera neutral                   

Thumbs up Thumbs down

3

Nie, kupilem juz kompa z zainstalowanym systemem. A pirackich gier nie kupiuje ani nie uzywam od dobrych kilku lat, choc wielu znajomych mi sie oferuje. Gram tylko na oryginalach. Mam tez konsole PlayStation 2, ktora mozna przerobic tak, by odtwarzala piraty. Ja jej nie przerobilem. Patrze w lustro codziennie i mowie z miloscia"Fidel - jestes uczciwy! ";)                   

Thumbs up Thumbs down

4

a co FideL zrobi jak będzie musiał wpisać format c: ?                   

Thumbs up Thumbs down

5

Wtedy FideL zamilknie na zawsze i wreszcie bedziecie mieli swiety spokoj!   tongue

Oczywiscie do czasu az pojdzie do sklepu po WIndowsza 98, mozna juk kupic za stowke... wink                   

Thumbs up Thumbs down

6

ale szeregu innych nie np. photoshopa sad koszt niestety sporo większy, zwłaszcza jeśli ma się ochote tylko sprobować. chyba że każdy 18-latek ma wolne 2 tys. w kieszeni                   

Thumbs up Thumbs down

7

Otoz zdziwisz sie, alr photoshop jest prawie za darmo! Starsza (ale bardzo dobra) wersje mozna bylo kupic w cenie PC Worlda, byl po prostu dodawany do czasopisma.

W ostatecznosci pozostaje niedoceniany Paint wink                   

Thumbs up Thumbs down

8

a ja mam xp profesjonal (pirata) i nie pękam-i tak że mnie było stać na używanego kompa to jeszcze mam płacić za system ?ale teraz microsoft wziął się na sposób instalujesz xp home i jeżeli nie zarejestrujesz go w przeciągu 30 dni (oczywiście jak jesteś podłączony do netu) to system ci się zawiesza na dobre                   

Thumbs up Thumbs down

9

A ja mam kradzione radio w aucie - i nie pękam. To, że mnie było stać na używane Cinquecento, to jeszcze mam płacić za radio?

Piractwo to takie ładne słowo, romantyczne więc. Nie ulega jednak wątpliwości, że pirat to zwykły złodziej i tak jest traktowany przez prawo.

Kradzież czyjejś "własności intelektualnej" zazwyczaj nie boli, ludzie łatwo się rozgrzeszają, że to tylko dla siebie, że nikomu krzywdy nie robią itd. Guzik prawda! Sam jestem autorem pewnego poradnika, nad którym siedziałem trzy miesiące po kilka godzin dziennie. Wynagrodzenie za moją pracę uzależnione jest od sprzedaży, a co widzę. Gnojki w sieci bezczelnie, oficjalnie wręcz kopiują go jeden od drugiego, wcale się z tym nie kryjąc. I nikt ich nie ściga, choć najzwyklej mnie okradają. I dlatego nie mam żadnego zrozumienia, ani litości dla złodziei oprogramowania. A jak słyszę stwierdzenie "kupilem kompa, ale nie starczylo mi juz na system", to mam ochotę komus przyp........  :evil:                   

Thumbs up Thumbs down

10

Fidel nie denerwuj się-wiesz ty sam nie powinieneś się do microsoft porównywać oni i tak wychodzą na swoje a ja jestem biednym rencistą i gdyby mnie było stać na kupno oprogramowania napewno bym kupił                   

Thumbs up Thumbs down

11

To ze Microsoft jest bogaty nie oznacza, ze mozna go okradac. Ja nie jestem bogaty i tez mnie moi rodacy okradaja. Czyli obojetnie, na kogo trafi. Najbardziej smieszy mnie fakt, ze ludzie, ktorych ponocnie stac na nic, maja w domu wypasione kompy. Jednoczesnie nie stac ich na zaplacenie 8 PLN za poradnik, wola go ukrasc. Obluda...  sad                   

Thumbs up Thumbs down

12

a dlaczego Linux jest darmowy a windows nie i to jeszcze kupę kasy za niego chcą-na Linux było mnie stać więc go kupiłem za 50 zł (w sklepie komputerowym) i tak powinno być też z windowsem z Corelem, Office czy Photoschopem niech zjadą trochę z cen a nikt nie będzie piratował                   

Thumbs up Thumbs down

13

Fidelku nie denerwuj sie tak wiem dotkneło Cie to i masz prawo być zły,ale Paweł też ma racje gdyby nie ceny też byłoby nas stać na owiele więcej!Powiem Ci szczerze że ja też wiele ściągam(filmów) a komputer był prezentem od męża (spłaca za niego raty)i może jest wypasiony ale co z tego nie stać mnie na to żeby kupować sobie filmy jeden po drugim!!!taka niestety jest prawda :wink:                   

[b]Ten kto przestaje by

14

Ja moge jutro wypuscic na rynek system Windows FideL 2005 i zawolac za niego 1000PLN. Wolno mi, bo jest moj, a nie wasz. Wy natomiast macie obowiazek kupic go, jesli chcecie go uzywac, a nie ukrasc. Jesli chodzi o porownanie Linuxa z Windowsem to nasuwa mi sie analogia do rynku aut. Pan motomaniak stwierdzi: "kupilem malucha, bo kosztowal 300 zl, ale merca nie kupie, bo kosztuje 100 razy wiecej. Wiec go se ukradne, na zlosc producentowi. Na przyszlosc niech wypuszcza luksusowe modele w cenie hulajnogi, to moze nie bede go okradal. Przykro mi to mowic, ale taka moralnosc zlodziejska do mnie nie przemawia.                   

Thumbs up Thumbs down

15

Oki Fidel możesz mnie nazwać złodziejem niech Ci będzie wcale sie nie gniewam ale gdybym kradła auta stać byłoby mnie żeby wziąść sobie komputer za gotówke a nie na raty i całe to Twoje op[rogramowanie nawet gdybyś chciał za nie 100tyś.I ciekawa jestem pewnie wtedy byś sie cieszył że wziełam ukradłam auto by kupić Twój program bo Ciebie nie interesuje skąd na to wziełam ważne że kupiłam spoko znam skądś to myslenie! :wink:

Bez urazy pisze co myśle!!! :oops:                   

[b]Ten kto przestaje by

16

Cola nie rozumiesz, ze kradziez auta i oprogramowania to to samo? Dlaczego traktujesz to drugie tak lekko? Gdybysmy mieszkali np. w Wielkiej Brytanii, to moglabys juz jutro miec gosci w domu. Policja monitoruje fora dyskusyjne, ponadto sa wysokie nagrody za donosy na ludzi, ktorzy piraca lub uzywaja piratow. A wyroki sa wysokie. Marze, ze kiedys w naszym pokickanym kraju bedzie podobnie, lad i porzadek. Tyle                   

Thumbs up Thumbs down

17

Fidelku nie ściągam oprogramowania dostałam wraz z kompem(w końcu nie po to tyle za niego daliśmy) jedno co faktycznie ściągam to antywirusy i czasami jakiś filmik bo taki jest urok osiedlowego internetu! :wink:                   

[b]Ten kto przestaje by

18

I za to cię kocham  yikes                   

Thumbs up Thumbs down

19

FideL napisał/a:

Nie, kupilem juz kompa z zainstalowanym systemem. A pirackich gier nie kupiuje ani nie uzywam od dobrych kilku lat, choc wielu znajomych mi sie oferuje. Gram tylko na oryginalach. Mam tez konsole PlayStation 2, ktora mozna przerobic tak, by odtwarzala piraty. Ja jej nie przerobilem. Patrze w lustro codziennie i mowie z miloscia"Fidel - jestes uczciwy! ";)

Zainstalowany system bez plytki, hologramu itd = nielegalny system. Nie wierzysz? Zapytaj w Microsofcie.

[size=16][ Dodano: 2005-09-16, 08:32 ][/size]

FideL napisał/a:

Otoz zdziwisz sie, alr photoshop jest prawie za darmo! Starsza (ale bardzo dobra) wersje mozna bylo kupic w cenie PC Worlda, byl po prostu dodawany do czasopisma.

W ostatecznosci pozostaje niedoceniany Paint wink

PhotoShop Elements kupilem za 200 zl.

[size=16][ Dodano: 2005-09-16, 08:34 ][/size]

FideL napisał/a:

Kradzież czyjejś "własności intelektualnej" zazwyczaj nie boli, ludzie łatwo się rozgrzeszają, że to tylko dla siebie, że nikomu krzywdy nie robią itd. Guzik prawda! Sam jestem autorem pewnego poradnika, nad którym siedziałem trzy miesiące po kilka godzin dziennie. Wynagrodzenie za moją pracę uzależnione jest od sprzedaży, a co widzę. Gnojki w sieci bezczelnie, oficjalnie wręcz kopiują go jeden od drugiego, wcale się z tym nie kryjąc. I nikt ich nie ściga, choć najzwyklej mnie okradają. I dlatego nie mam żadnego zrozumienia, ani litości dla złodziei oprogramowania. A jak słyszę stwierdzenie "kupilem kompa, ale nie starczylo mi juz na system", to mam ochotę komus przyp........  :evil:

To prawda. Masz pirackie oprogramowanie,mp3 czy cokolwiek? Jestes takim samym zlodziejem, jak lysi panowie kolo 40'stki wynoszacy wieze HiFi z hipermarketu. smile

[size=16][ Dodano: 2005-09-16, 08:36 ][/size]

Paweł napisał/a:

a dlaczego Linux jest darmowy a windows nie i to jeszcze kupę kasy za niego chcą-na Linux było mnie stać więc go kupiłem za 50 zł (w sklepie komputerowym) i tak powinno być też z windowsem z Corelem, Office czy Photoschopem niech zjadą trochę z cen a nikt nie będzie piratował

Bo Linux to "otwarty" system. Calkiem inna filozofia...

[size=16][ Dodano: 2005-09-16, 08:38 ][/size]

cola napisał/a:

Fidelku nie denerwuj sie tak wiem dotkneło Cie to i masz prawo być zły,ale Paweł też ma racje gdyby nie ceny też byłoby nas stać na owiele więcej!Powiem Ci szczerze że ja też wiele ściągam(filmów) a komputer był prezentem od męża (spłaca za niego raty)i może jest wypasiony ale co z tego nie stać mnie na to żeby kupować sobie filmy jeden po drugim!!!taka niestety jest prawda :wink:

Gdyby Mercedesy byly tansze (tak, po 2 tysiace zlotych), to tez byloby mnie stac na niego, i nie ukradlbym bryczki mojemu sasiadowi...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

20

Ja Ciebie też Fidelku                   

[b]Ten kto przestaje by

21

dluga ta dyskusja, ja nawiaze do samego poczatku ...

A ja mam kradzione radio w aucie - i nie pękam. To, że mnie było stać na używane Cinquecento, to jeszcze mam płacić za radio?  

Piractwo to takie ładne słowo, romantyczne więc. Nie ulega jednak wątpliwości, że pirat to zwykły złodziej i tak jest traktowany przez prawo.

G prawda. Skopiuj sobie radio, skopiuj Cinquecento i zacznij ich uzywac - wtedy bedzie to to samo co piractwo, ale nikt za to nie bedzie cie scigal.                   

http://mt.gre.pl

22

Anonim napisał/a:

G prawda. Skopiuj sobie radio, skopiuj Cinquecento i zacznij ich uzywac - wtedy bedzie to to samo co piractwo, ale nikt za to nie bedzie cie scigal.

Ekhem... mozesz rozwinac?                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

23

Anonim, za skopiowanie marki w innym państwie siedziałbyś przynajmniej kilka lat. Lepiej sobie to zapamiętaj, bo za klika lat (wciąż mam taką nadzieję) Polska może stać się normalnym, praworządnym krajem.                   

Thumbs up Thumbs down

24

Wedłu badań przeprowadzonych w ankietach na GOLu:

63% skomputeryzowanych polaków to komputerowi ZŁODZIEJE
37% skomputeryzowanych Polaków to uczciwi obywatele (tu FideL skromnie spuścił oczy)

A wy? Gdzie się umieszczacie?

Jeśli chodzi o złodziei, to:

60% ludzi piraci, bo oryginały są za drogie
26% ludzi piraci, bo jest zbyt duża różnica między datą premiery światową i polską
12% ludzi piraci, bo chce najpierw wypróbować produkt przed ewentualnym zakupem oryginału

Thumbs up Thumbs down

25

Według wszelkich znaków na niebie i na ziemi 99 % piratów robi to z braku kasy.

[url=http://saszka.no-ip.org/forum/]Knajpa pod chmurk

Thumbs up Thumbs down