51

Odp: Jakie zwierzaki macie i lubicie?

To źrebię jest malutkie i chudziutkie, dlatego chyba ładnie i adekwatnie do wyglądu nazwałbym je: Patyk                   

Thumbs up Thumbs down

52

Ale kiedys urosnie i nie bedzie wygladal jak patyk, moze inaczej....???                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

53

W ciągu mojego życia przez mój dom przewinęła się masa różnych zwierząt. Aktualnie mam trzynastoletnią suczkę, kundelkę, która już niestety pomału zaczyna tracić ząbki i wymaga specjalnego żywienia, żal mi jej będzie jak odejdzie.
Mam również dwa kotki, a ich historia jest taka :
Ktoś chciał się pozbyć kotki, a ponieważ ja akurat szukałam dla siebie kotka przygarnęłam ją. To było przed Wielkanocą. Był marzec i kocica wysunęła się przez okno do innych kotów. Jako że mam własne ogromne podwórko nigdy nie zamykam okien i moje zwierzątka w każdej chwili mogą wyjść. Nigdy też nie zastanawiałam się nad problemem kastracji bo koty, które miałam to były samce, a ponieważ poruszały się po podwórzu nigdy nie miałam problemów ze znaczeniem mieszkania. Zresztą kotka była u mnie dopiero kilka dni. Moja kotka nie znała niestety okolic i nie potrafiła do domu trafić. Nie było jej około dwa miesięce. Od sąsiadów jednak dowiedziałam się gdzie błąka się szary kot. Okazało się iż jest to moja kotka, przyniosłam ją więc do domu. Była kotna, za jakiś tydzień przyszły na świat trzy kociaki. Po trzech tygodniach znów kotka wysunęła się przez okno. Tym razem już nie wróciła bo zginęła pod kołami samochodu.
Karmiłam kocięta przez zakraplacz. Dzisiaj są już dość duże i bardzo wesolutkie. Iliadka i Homerek są u mnie w domku, a Szekspirek powędrował do mojej córci.
Poza tymi zwierzątkami posiadam jeszcze pszczółki  smile                   

[url=http://saszka.no-ip.org/forum/]Knajpa pod chmurk

Thumbs up Thumbs down

54

Hestia napisał/a:

Poza tymi zwierzątkami posiadam jeszcze pszczółki

Pszczółki to mi się podobały, dopóki u sąsiada na działce nie zaczęły się zachowywać jak ich koleżanki z filmu "Rój". Atakowały nas i nasze dzieci, więc FideL grzecznie poprosił pana sąsiada o usunięcie uli. Nie zgodził się drań, więc FideL zastosował inne środki i... mamy spokój od pszczółek smile                   

Thumbs up Thumbs down

55

Biedne pszczółki  sad  ale w sumie im się nie dziwię, że zachowywały się jak ich koleżanki  smile

FideL,Sep 26 2005, 10:00 AM napisał/a:

Proponuję użyć męskich perfum "Jako". Są tak mocne, że zabijają wszystkie zapachy w promieniu 2 metrów. Jak się poperfumuję, nie mogę tego świństwa zmyć przez tydzień!  smile
[right][snapback]21115[/snapback][/right]

Pszczoły nie lubią obcych zapachów. Atakują osoby "pachnące" potem, albo intensywnie pachnące kosmetykami.

Edit : poprawiłam tagi smile

Thumbs up Thumbs down

56

Pszczółki to mi się podobały, dopóki u sąsiada na działce nie zaczęły się zachowywać jak ich koleżanki z filmu "Rój". Atakowały nas i nasze dzieci, więc FideL grzecznie poprosił pana sąsiada o usunięcie uli. Nie zgodził się drań, więc FideL zastosował inne środki i... mamy spokój od pszczółek smile
[right][snapback]21126[/snapback][/right]
[/quote]
"Pszczoły nie lubią obcych zapachów. Atakują osoby "pachnące" potem, albo intensywnie pachnące kosmetykami"

I co Fidel, w twoim ogrodzie rozkoszy coś pachnie nie tak?

57

Pozwólcie, że zacznę inny temat. Tak wracając do zwierzaków w domu. Chciałabym wam opowiedziec pewną historię, która sprawiła, że jestem strasznie uprzedzona do trzymania zwierząt w domu.

Pewna rodzina przygarnęła psa. Pies był młody, rasowy, piekny... minęło dziesięć lat. Pies darzy ogromną miłością swojego pana - Ojca, szanuje panią - Matkę i toleruje młodszych państwa - Dzieci. Od kilku lat Matka nie otrzymuje od Ojca prawie żadnych czułości, bo... wszystkie zagarnia pies. Ojciec wstaje rano i wyprowadza psa, przy śniadaniu karmi psa, wraca z pracy - wita się najpierw z psem i obsypuje go pieszczotami. wieczorem czesze psa, w nocy - śpi z psem. Mijają kolejne lata i pies choruje na raka. Staje się niedołężny. Trzeba go nosić po schodach na każde siku... z czasem zaczyna robić pod siebie, z pyska zaczyna lecieć krew i ślina, ale cały czas sypia na fotelu w mieszkaniu. Dywany za tysiące złotych zasikane i powleczone non stop warstwą włosów, smród w całym mieszkaniu, a cała rodzina - niańczy psa i odnosi sie do niego jak do chorego członka rodziny. Obcieraja jej pysk, wycierają siuśki, noszą na rękach, piorą dywany i pościel na której śpi. Pies zaczyna zdychać, ale Ojciec twierdzi, że jeszcze nie zdycha. Reszta rodzina zaczyna się zastanawiać nad uśpieniem, ale boją się, że Ojciec dozna zbyt dużego szoku. Boją sie wręcz, że dorosły mężczyzna bedzie płakał. "Nie możemy go dobijać" mówią.

Właściwie komentarz jest chyba zbedny. sad

Thumbs up Thumbs down

58

moja siunia była równie ciężko chora. przez trzy miesiące cały dom stał na rzęsach, żeby ją wykurować. Ja kursowałam między domem a weterynarzem i cały dzień musiałam mieć ją na oku, znosić po schodach, zmieniać opatrunki, dbać, żeby cokolwiek zjadła. Podobnie mój tato. Dodatkowo były komplikacje i krwawienia, amputacja części nóżki.
I co? ona jest zdrowa. ja wiem, jak ohydne jest czucie strumienia krwi na rękach i wszyscy wiemy, że było warto, dziś cieszę się, że tato nie pozwolił jej uśpić.
Rumianku, to naprawdę piękne, jak zwierzę potrafi kochać, jak wie, co dla niego dobre a co złe, jak potrafi oddać się w opiekę i wyrazem oczu przekazywać, co czuje.

Thumbs up Thumbs down

59

Nie joskai zwierze jest zwierzęciem i mi tu nie chodzi o to, że było brudno i niechigienicznie, ani o wysiłek ludzi, tylko o to, że nie można traktować zwierzęcia jak człowieka, a już na pewno nie może byc tak, że staje sie on ważniejszy niż żona i dzieci.

Thumbs up Thumbs down

60

FideL,Sep 26 2005, 11:10 AM napisał/a:
Hestia napisał/a:

Poza tymi zwierzątkami posiadam jeszcze pszczółki

Hestia,Sep 26 2005, 11:47 AM napisał/a:

Biedne pszczółki  sad  ale w sumie im się nie dziwię, że zachowywały się jak ich koleżanki  smile

FideL,Sep 26 2005, 10:00 AM napisał/a:

Proponuję użyć męskich perfum "Jako". Są tak mocne, że zabijają wszystkie zapachy w promieniu 2 metrów. Jak się poperfumuję, nie mogę tego świństwa zmyć przez tydzień!  smile
[right][snapback]21115[/snapback][/right]

Pszczoły nie lubią obcych zapachów. Atakują osoby "pachnące" potem, albo intensywnie pachnące kosmetykami.
[right][snapback]21132[/snapback][/right]

Guest,Sep 30 2005, 07:23 PM napisał/a:
FideL,Sep 26 2005, 11:10 AM napisał/a:

"Pszczoły nie lubią obcych zapachów. Atakują osoby "pachnące" potem, albo intensywnie pachnące kosmetykami"

I co Fidel, w twoim ogrodzie rozkoszy coś pachnie nie tak?
[right][snapback]21850[/snapback][/right]

To akurat było złapanie za słówko z innego tematu smile ale to trzeba czytać na bieżąco forum żeby się połapać  smile

Edit : wczoraj w pośpiechu nie zobaczyłam kolejnej strony  smile dodałam teraz cytaty

Jeśli chodzi o wypowiedź Rumianka - ja rozumiem tą rodzinę i podziwiam, bo nie wiem czy ja czasami nie poszłabym do weta aby temu psu te cierpienia skrócić

Thumbs up Thumbs down

61

[attachmentid=26]

Rumianek,Sep 30 2005, 08:44 PM napisał/a:

Pozwólcie, że zacznę inny temat. Tak wracając do zwierzaków w domu. Chciałabym wam opowiedziec pewną historię, która sprawiła, że jestem strasznie uprzedzona do trzymania zwierząt w domu.

(...)
Właściwie komentarz jest chyba zbedny. sad
[right][snapback]21857[/snapback][/right]

wlasciciele psow rozumieja
psa czy jakiegolwiek innego zwierzecia
musza chciec wszyscy w domu

ojciec Braszki do dzis odwiedza miejsce gdzie pochwany jest rodzinny pierwszy pies

a Nabus jest traktowany jak czlonek rodziny
czasem rozpuszcony jak dziadowski bicz

Braszka

62

chciała Braszka zauważyć silnie egoistycznie i egocentrycznie że to zdjęcie przyklejone u góry Braszkowego wyższego postu to jest właśnie Nabu

smile

63

Braszka,Oct 12 2005, 10:18 AM napisał/a:

chciała Braszka zauważyć silnie egoistycznie i egocentrycznie że to zdjęcie przyklejone u góry Braszkowego wyższego postu to jest właśnie Nabu

smile
[right][snapback]22700[/snapback][/right]

a kto z nim wyszedł na spacer? bo ja tam jakąś rękę widze wink

Ka

Thumbs up Thumbs down

64

Ana,Oct 13 2005, 02:02 PM napisał/a:

a kto z nim wyszedł na spacer? bo ja tam jakąś rękę widze wink
[right][snapback]22760[/snapback][/right]

Ta ręka to nic innego jak ręka Braszki wink

Thumbs up Thumbs down

65

moja dedukcja strzelała, że może to być Nekowska dłoń wink

teraz to już nie mam zielonego pojęcia  roll

Ka

Thumbs up Thumbs down

66

Na moje oko jednak Braszki smile ale mało ważne smile pies jest śliczny smile

Thumbs up Thumbs down

67

Dłoń Nekowa smile
zdjęcie zostało zrobione w ubiegłą sobotę na festynie organizowanym przez szkołę stąd Braszka i Neko nie mogli sie stawic w Krakowie

68

Hestia !!! Do okulisty marsz !!!

Bardzo małe dłonie smile moi panowie mają chyba dwa razy większe smile

Thumbs up Thumbs down

69

wawa,Oct 12 2005, 04:14 PM napisał/a:

Ja proszę o zdjęcie "przodem do obiektywu"

Prosze bardzo. smile

[attachmentid=106]