Temat: Dlaczego boj

Boję się to może za mocne słowo... Chodzi mi o to, że... ciężko zacząć...  :?
Może tak:
Każda i każdy z nas pochodzi z jakiegoś środowiska. Czy to rodzina, region, czy wyznanie... Poglądy ludzie mają naprawdę baaardzo różne. To wielka sztuka potrafić tak pisać, żeby nikogo nie urazić swoim spojrzeniem na świat i wartości. To właśnie potrafią nasi Moderatorzy i chwała im za to :wink:  Ciężko też wypowiadać się nie prezentująć swojego zdania ( a nawet nie ma sensu... myslę) Choć to wielka sztuka, wiem, że taki dialog jest możliwy, tylko w pewien sposób ograniczony. Kiedy ludzie stoją w zupełnie innych obozach jeśli chodzi o jakąś sprawę... niektórych wątków się nie porusza... Tak jest na przykład w ekumenicznym Taize, które gorąco popieram. Tylko, że efekt jest taki, że za miłą atmosferę płacimy ograniczeniem tematów... Powiedzcie mi. Jak to właściwie powinno Waszym zdaniem wyglądać na forum  :?:                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Dlaczego boj

Rumianku tak jak dobrze zauwazylas,rozne tematy sie u nas przewijaja....niektore mniej inne zas bardziej ciekawe...kwestia gustu...prawda?
Istnieje cosik takiego jak...przyciaganie...i niby stwierdzone jest,ze sa tez mniejsze lub wieksze.Jezeli dany temat mnie nie interesuje....lub poprostu nie kumam o co w nim chodzi  :wink: ....nie wlaczam sie do rozmowy...bo wiem,ze odemnie sa madrzejsi ktorzy znaja sie na sprawie... big_smile ...chetnie to jednak czytam...
Nie wierze aby nie zdazylo sie to,ze ktos czyjas wypowiedziom,urazil....zdaza sie to napewno czesto i gesto.....tylko fakt ze jestesmy ludzmi kulturalnymi(tak mi sie wydaje  :wink: ) pozwala nam w jakis sposob omijac takie niemile icydenty.
Dobre pytanie...

Jak to właściwie powinno Waszym zdaniem wyglądać na forum

....coz...jestesmy Forem nowym,mlodym,dopiero stawiamy pierwsze kroki.Mam porownanie z innym...gdzie ludzi sie tam przewijalo ogromne masy....i jakos na poczatku mialam problem zaakceptowac to,jak sie pisalo u nas(stara,dawna refleksja)....teraz problem minal...podoba mi sie tu gdzie jestem,podobaja mi sie ludzie ktorych moglam poznac...niestety szkoda ze narazie tylko wirtualnie i gadulcowo lub tlenowo  :mrgreen:  :mrgreen: .Jezeli mam w glowie jakiegos pomysla lub cos mi sie nie podoba...lece z tym zaraz do naszej Wladzy....ot tak to mniej wiecej wyglada(z mojej strony)                   

3

Rumianek napisał/a:

Chodzi mi o to, że... ciężko zacząć.

Nie tylko było ciężko Rumianku. Mi też. Tak bardzo, że po napisaniu dwóch postów stwierdziłam, że nie mam tu czego szukać. Stwierdziłam, że wszyscy się tu znają, lubią i nie mam tu czego szukać. Wzięłam nogi za pas. Wróciłam równie przypadkowo jak się pojawiłam po raz pierwszy. Miałam w postach zaznaczoną opcję: "powiadom mnie gdy ktoś odpowie". Ktoś odpowiedział, dostałam powiadomienie i musiałam zaspokoić swoją ciekawość wink

Michał to była Twoja odpowiedź na mojego posta. Dziękuję. big_smile

Zostałam, bo stwierdziłam, że skoro mnie tu nikt nie zna to mogę pisać co chcę i jak chcę. Najwyżej mnie wyrzucą. Przecież to nie będzie żadna strata.
Teraz sytuacja się zmieniła o 180 stopni. Skończyła się anonimowość. Czasami trosszkę tęsknię za nią, ale z drugiej strony nie chcę odwrotu. To są mądrzy i wspaniali ludzie. Momentami aż zastanawiam się dlaczego oni ze mną jeszcze rozmawiają. :roll: Zresztą nie tylko nad tym... Ale to już inna bajka...

Rumianek napisał/a:

Ciężko też wypowiadać się nie prezentująć swojego zdania ( a nawet nie ma sensu... myslę)

Zgadzam się w 100% wink  Trzeba prezwentować swoje zdanie, choć to bywa trudne (przynjamniej dla mnie). Zawsze też można się podzielić tym czym się interesujemy albo co gdzieś znaleźliśmy specjalnie lub przypadkiem i nas zainteresowało.

Ufff... to się mi napisało, mam nadzieję że chociaż trochę z sensem wink                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

4

Moge jeszcze cosik krotko doddac....

Ana

Momentami aż zastanawiam się dlaczego oni ze mną jeszcze rozmawiają.

...bo nie wyobrazaja sobie tych wieczorno-nocnych rozmow bez Ciebie :mrgreen:   :mrgreen: ...rozmow,gdzie ktos tam po drugiej stronie mimo zlego humoru usmiecha sie do lez  :mrgreen:  :mrgreen:

Misiek niech Cie chwala niebiosa te ziemskie i te wirtualne...za ta odpowiedz wtedy na post Any                   

Ana napisał/a:

Michał to była Twoja odpowiedź na mojego posta. Dziękuję. Very Happy

Czarnulka napisał/a:

Misiek niech Cie chwala niebiosa te ziemskie i te wirtualne...za ta odpowiedz wtedy na post Any

No niezawstydzajcie mnie hehhe no i musze sie przyznac bo nie da mi to spokoju....ja mam słabosc do imienia ANIA.......naprawde to jest dla mnie sentymentalne imie ...wiele wspomnien.Tak wiec nie ma co dziekowac trzeba sie cieszyc....hehhe nie wiem co mam pisac.no i stało sie heheh sie zawstydziłem...... :oops:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops: spaliłem  :oops:                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down

6

..no Misiek...choc damy Ci po buziaku.... :mrgreen:  :mrgreen:                   

Rumianku moja rada ...pisz to co cie interesuje i zawsze mów to co myslisz w sposób jak mozna najbardziej delikatny......ja mam czesto opory by coś skomentowac lub nowy post zalozyc ...troche czasu sie z tym mecze az w koncu pisze i uciekam od  odpowiedzi i pytan jakie tam padło na jakis czas....wtedy wracam i ciagne dalej......hehhe ale nigdy nigdy nie załuj tego co napiszesz........WSzyscy wiemy że sa tu sami mili i wspaniali ludzie którzy kazdy zart przeciwko sobie obróca na swoją korzysc .To poprostu taka zasada........PAMIETAJ ZE ZNISZCZYC COS MOZNA ŁATWO ALE ODBUDOWAC .....NA TO POTRZEBA CZASU...dlatego ja nie dam nawet jesli np to nie ja zaczyan nie daje cegoś zniszczyc bo do niszczenia potrzeba zgody tego kto atakuje jak i tego kto atak przyjmuje to jak sie go przyjmuje przyczynie sie do tych watpliwosci o których piszesz....No jestesmy mili i uczciwi....co tu wiecej pisac......slowa w zart obracac i spotykamy sie tu nie by sobie przeszkadzac lecz z własnej woli by móc sie czegoś dowiedziec i nauczyc ale najbardziej cenie sobie ROZMOWE......BOZE JAK JA KOCHAM PRAWDZIWE I MADRE DIALOGI  big_smile

POZDRAWIAM

[size=16][ Dodano: Sob 21 Maj, 05 8:56 pm ][/size]

Czarnulka napisał/a:

no Misiek...choc damy Ci po buziaku.... Mr. Green Mr. Green

pale pale sie hehhe.......no ale takiego na dobranoc bo ide do łózeczka czytac  smile                   

Thumbs up Thumbs down

8

A ja nie mam żadnych problemów z pisaniem. Piszę językiem bardzo prostym i zrozumiałym dla wszystkich. Były Fora, gdzie pisałam nobliwym językiem, ale nie cierpię tego. Wiele ludzi może mnie uważać za prostaczkę. A mnie to nie obchodzi ani nie obraża.Jestem w pełni sobą, nie gram, nie udaję i nie staram sie na siłę trzymać kogoś na Forum. Michał pisze, że trzeba być delikatnym, żeby nie urazic nikogo.Osoby, które czytaja posty powinny doceniać uczciwość i jawność danej osoby oraz odnosić się z szacunkiem do każdej wypowiedzi ale....,jeżeli w życiu dochodzi do sporów, to dlaczego tutaj nie może do nich dojść(to jakaś sztuczna atmosfera i górnolotność vel głupota). Inna osoba pisze, że żałuje barku anonimowości.
Anonimowi jesteśmy, dopóki sie nie spotkamy. Nigdy do końca nie wiadomo, kto tak naprawdę kim jest.
Nie miej Drogi Rumianku żadnych zahamowań. Najbardziej cenię i szanuję ludzi za ich szczerość i przystepność. Pisałaś mi, że lubisz prostotę.I taka bądź a napewno zyskasz szacunek, wsparcie i aprobatę wszystkich.                   

CHCESZ MIEC LADNY AVATAR LUB BANNER Z PODPISEM?JESTEM GRAFiKIEM I ZROBIE TO PROFESJONALNIE.ZA DARMO OCZYWI

Dorota30 napisał/a:

Michał pisze, że trzeba być delikatnym, żeby nie urazic nikogo

Ej to nie dokonca tak.Wyjełas z całosc tongue ...mozna byc szczerym (pisz to co myslisz) i nie załuj tego co napiszesz. A co do moich obiekcji ,wynikają one raczej z tego ze piszesz najczescie o wlasnym "problemach '' i dlatego po pewnym czasie od przeczytanej odp. do nich wracam.Pewnie trzeba byc szczerym uczciwym i pisac to co sie mysli a nie przeistaczac rzeczywistosc dla własnych celów...forum z załozenie istnieje by pomagac rozwijac i rozmawiac...a rozmowa i pomoc wtedy jest dobra gdy piszemy prawde a na pytania odp. ze zrozumieniem współczuciem i własnym zdaniem...jakie by nie było.                   

Thumbs up Thumbs down

10

Dorota30 napisał/a:

Anonimowi jesteśmy, dopóki sie nie spotkamy.

W pewnym sensie to prawda. Zawsze zostaje jakaś niepewność. Anonimowość... Hmmm... Z niektórymi to juz nie da rady. :mrgreen:  :mrgreen:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

11

Piszecie o pisaniu, a ja podobno mam "lekką rękę" do pisania, niestety mam coś w sobie <nazwe to blokadą>, co nie pozwala mi wypowiadiadać się tak jakbym chciała. Zaczełam tutaj pisać wiersze-posty z odpowiedziami zdopingowały mnie pozytywnie, do tego zebym pisała więcej, ale myśle ze upłynie jeszcze sporo czasu, zebym chciała pisac tataj tak jak chce a nie potrafię.
:cry:
Pozdrawiam.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

12

Dzięki za odpowiedzi. Wszystkie bardzo cenne i ośmielające.  smile
A więc SZCZEROŚĆ i TOLERANCJA tak to chyba można w skrócie podsumować?                   

Thumbs up Thumbs down

13

:mrgreen:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

14

A więc SZCZEROŚĆ i TOLERANCJA tak to chyba można w skrócie podsumować

..to nie skrot...ta cala prawda....                   

15

Misiek no Michał tongue napisał/a:
Dorota30 napisał/a:

Michał pisze, że trzeba być delikatnym, żeby nie urazic nikogo

Ej to nie dokonca tak.Wyjełas z całosc tongue ...mozna byc szczerym (pisz to co myslisz) i nie załuj tego co napiszesz. A co do moich obiekcji ,wynikają one raczej z tego ze piszesz najczescie o wlasnym "problemach '' i dlatego po pewnym czasie od przeczytanej odp. do nich wracam.Pewnie trzeba byc szczerym uczciwym i pisac to co sie mysli a nie przeistaczac rzeczywistosc dla własnych celów...forum z załozenie istnieje by pomagac rozwijac i rozmawiac...a rozmowa i pomoc wtedy jest dobra gdy piszemy prawde a na pytania odp. ze zrozumieniem współczuciem i własnym zdaniem...jakie by nie było.

Zgadzam sie z Miskiem,, i dodam od siebie ze zawsze mowie i pisze co mysle, jestem porywcza i zdaza sie  ze napisze zanim pomysle, ja takze balam sie reakcji innych osob na moje wlasne zdanie ,i nie wypowiadalam sie tak jak chcialam ale teraz pisze co mysle trudno jestem jaka jestem i uwazam ze szczerosc jest bardzo wazna....pozdrawiam was :wink:  :wink:                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

16

Dziewczyno, skąd Ty takie śliczne gify bierzesz??
ja chcę więcej :mrgreen:                   

Ka

Thumbs up Thumbs down