1

Temat: Obejrzec warto

Zakladam nowy temat,
w ktorym bedzie mozna zamiescic opis i kilka swoich zdan o filmie,
ktory warto Waszym zdaniem zobaczyc...
I nie musza to byc nowosci ani wielkie hity, po prostu filmy godne polecenia...

[b]Wzgórze nadziei

Akcja filmu rozgrywa się w czasach amerykańskiej wojny secesyjnej. W obawie o bezpieczeństwo ukochanej Ady (Nicole Kidman), ranny żołnierz wojsk Konfederatów Inman (Jude Law) wraca do domu przez ogarnięte wojną Południe. Na swojej drodze natrafia na na mnówstwo problemów, spotyka niewolników i łowców nagród, żołnierzy i wiedźmy, nieoczekiwanych przyjaciół oraz niebezpiecznych wrogów. Sytuacja w jakiej znalazła się Ada nie jest łatwiejesza. W tym trudnym czasie przejęła odpowiedzialność za farmę po zmarłym ojcu. Próbuje odbudować gospodarstwo i przywrócić je do poprzedniej świetności. Pomaga jej w tym nieustraszona wędrowniczka Ruby (Renée Zellweger).
Film został oparty na podstawie powieści Charlesa Fraziera o tym samym tytule i opowiada o tęsknocie za domem po latach tułaczki, o tęsknocie za pokojem w ogarniętym wojną kraju oraz o miłości i zjednoczeniu w samym środku chaosu.                   

2

Odp: Obejrzec warto

Droga Czarnulko!

Rozumiem, że Bergman, Fellini, Jarmush, von Trier, Almodovar, Kieślowski już obejrzane                   

Thumbs up Thumbs down

3

Grzesiu  :evil:  :evil: ...przyzna sie tylko do Kieslowskiego  :wink: ..a na reszte czekam az opiszesz..a wtedy kto wie...kto wie... :wink:  :wink:                   

4

Moze i nie wyskocze tutaj z jakimis super ambitnymi pozycjami, ale filmy ktore mi sie ostatnimi czasy spodobaly to "Fucking Amal" ( http://film.onet.pl/7518,film.html ) i "Amelia" ( http://film.onet.pl/8131,film.html ) wink                   

http://mt.gre.pl

5

romantyczny anonim?   hm tongue
ja polecam film ktory uwielbiam,jest  polski i niedawno jeszcze reklamowany ale swietny,,
"Nigdy w zyciu"
bylam na nim w kinie i akurat dzisiaj przez caly prawie dzien leci u mnie lol
    Jest to komedia romantyczna ze wspanialymi aktorami.Danuta stenka i Artur Zmijewski
swietna para...och polecam polecam tongue

[size=16][ Dodano: 2005-04-07, 23:59 ][/size]
lubie polskie filmy niektore sa przereklamowane ale ten polecam jak se przypomne to napewno tu jeszcze zajrze z niejednym filmem... tongue

[size=16][ Dodano: 2005-04-08, 00:01 ][/size]
Anonimku a co powiesz na temat filmu   "" PASJA"-( THE PASSION OF CHRIST"")                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

6

romantyczny anonim?

a jakze ... w koncu idealista opierajacy swoja filozofie o takie wartosci jak milosc, pokoj i empatia sila rzeczy jest romantykiem wink

Anonimku a co powiesz na temat filmu "" PASJA"-( THE PASSION OF CHRIST"")

Jesli mialbym oceniac ten film jako dzielo artystyczne to musze stwierdzic ze to kleska. Totalna kleska. Kazde dzielo sztuki ma w sobie niedomowienia ktore pozwalaja odbiorcy zastanowic sie i dopowiedziec sobie samemu niektore rzeczy. W ostatnim czasie nie widzialem bardziej brutalnego filmu. Katowanie czlowieka na ekranie nie jest niczym dobrym. Wymuszenie pewnych uczuc u widza jest czyms wrecz niesmacznym.
Przede wszystkim zawsze klade nacisk na to, ze Jezus zyl na ziemi dosyc dlugo i jego zycie mialo tak samo wielkie znaczenie jak i smierc, dlatego nie mozna tak zawezac tematu i upraszczac sprawy w ten sposob.
Nie mam postawy skrajnej w tym przypadku - uwazam po prostu ze to artystyczny kicz, a jesli ktos widzi tam wieksze wartosci to te wartosci znajduja sie w tym widzu a nie w filmie wink                   

http://mt.gre.pl

7

Szczerze powiem ci A neutral nonimie, ze mam w posiadaniu ten film a jakos nie mam odwagi go obejrzec, nie wiem co mnie powstrzymuje    :cry: hm hm ,moze to ze slyszalam na temat tego filmu same negatywne opowiesci?! nie wiem... neutral

[size=16][ Dodano: 2005-04-08, 13:18 ][/size]
zawsze te sliczne slonko wkrada sie w twoj Anonim lol  ciekawe   hihi                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

8

Uwaga ! będę teraz nieprzyjemny: tytuł "nigdy w życiu" wydaje mi się sugestią czy ten film i książkę, na podstawie ktorej został zrobiony, należy oglądaćczytać... ( ha ha ha )                   

Thumbs up Thumbs down

9

Uwaga bede zgryzliwa.....Grzegorzu odkad widuje twoje posty na tym forum ,,,stwierdzam ze jestes czepialski

akurat twoja natura nie przypadla do tego filmu lub ksiazki,, ale ja ""NIGDY w ZYCIU "" nie chcialabym sie  spotkac.....
ps dalam ci do myslenia???????????czy zrozumialec???? :wink:  :wink: :cry:  :roll:                   

10

Ja taki mały żarcik sobie zrobiłem, a Ty tak agresywnie odpowiadasz...
Ale mój portret psychologiczny jest całkiem prawdziwy
Ubodło mnie tylko, że nie chciałabyś mnie spotkać- to zbyt krzywdzące, nie znasz mnie jeszcze na tyle, by tak kategorycznie wyrokować                   

Thumbs up Thumbs down

11

Właściwie to powiem krótko: Grzegorzu nie jesteśmy tu po to zeby sobie dokuczać i robić zgryźlwe uwagi na dany temat a ROZMAWIAĆ I WYMIENIAĆ OPINIE.
Więc uczanuj to.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

12

a jednak nie zrozumiales,,,,,,,, dalam ci do myslenia a ty odebrales to zupelnie tak jak myslalam czyli negatywnie pomysl grzesku pomysl o cio mi moglo chodzic? przeczytaj jeszcze raz :wink:  :wink:

[size=16][ Dodano: 2005-04-08, 21:23 ][/size]
jeszcze przyjzyj sie na muj avatar,,,,adokladnie co pisze nad nim  nie zlosc sie :wink:  :wink: pomysl  big_smile  big_smile                   

13

:twisted:  :twisted:  :twisted: ...nie robic mi tu balaganu...takie sprawy prosze na SB..albo prywatnie.....nie bedzie mi sie tutaj nikt sprzeczal.....temat ustawilam filmu a nie czepialstwa.....dziekuje za uwage... :mrgreen:  :mrgreen:                   

14

alez czarnulko kto robi balagan???? napisalam co mysle w odpowiedzi kturej i tak Grzesiek nie zrozumial ja sie nie czepiam a swoja droga mam maly niepokuj czy trzeba caly czas byc mily, bo chyba tak to odbieram czarnulko czy tez mozna napisac co sie uwaza i mysli????????/

niewiem czy piszesz powarznie czy zartujesz? ciezko to rozgryzc sad  sad  :twisted:  :twisted:

nawet jesli jest to akurat niestosowny dzial :cry:  :cry: oj tak wyszlo no :cry: :?:                   

15

Polecam wam film, który ogladałam ostatnio. Jest to właściwie serial, który ukazał się na dwóch płytkach dvd (razem szesć odcinków i 330 minut ogladania) - "Anioły w Ameryce" - z rewelacyjną rola Ala Pacino, ktory gra zgorzkniałego, cynicznego starszego wiekiem prawnika umierajacego na AIDS. W ogole cały film poswieconu jest ludziom, ktorych ta choroba dotknęla, czyli co tu dużo mówić - homoseksualistom. Dzieje sie ok 1985 roku, czyli sa to początki rozwoju tej choroby, w USA właśnie, kraju, gdzie głoszone sa wzniosłe idee miłości do ludzkosci i człówieka, ale pod warunkiem, że jest on zdrowy... Ludzie chorzy są odsuwani na bok, czuja sie samotni i opuszczeni. Ale - w końcu nie jest tak źle. Film nie jest do szpiku pesymistyczny - sa i bardzo pogodne akcenty.
Poza tym porusza problem tożsamosci seskualnej - że najlepiej życ w zgodzie z nią. Natury nie da się okłamać i niech homoseksualiści nie mysla, ze wylecza się w związkach hetero. Bardzo dorby film. Dla twardzieli!                   

Bolesny jest por

16

byłam kiedyś w kinie, a przed chwilą, dłuższą chwilą , skończyłam znowu oglądać "pianistę"
muszę przyznać, że niezły film, myślałam, ze jak już raz obejrzałam to nie będzie mi się chciało, ale jednak... nie mogłam odejść od telewiora...
również polecam :wink:                   

"Cz

Thumbs up Thumbs down

17

Pianista ma w sobie to "coś"... Moja babcia oglądała go ze mną i wspominała tamte czasy... Wiele rzeczy <szkoda, ze bolesnych> jej się przypomniało... Film wart obejrzenia.                   

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

Bursztynka:) napisał/a:

byłam kiedyś w kinie, a przed chwilą, dłuższą chwilą , skończyłam znowu oglądać "pianistę"

O widze że te same drogi przebyliśmy.Kino i tv jeśli chodzi o piańiste nas nie omineło.tak swoją drogą ciekawe...a brak pomysłu na dokonczenie zdania  :wink:                   

PRawdziwym szczesciem Jest,Innym to szczescie niesc.zyj...masz przecie

Thumbs up Thumbs down

19

Na starym forum kilka osób się rozpisało o tym filmie, ale tu też o nim wspomnę.
Z filmów, które widziałam polecam jeszcze "Efekt motyla" (Butterfly effect)

Evan Treborn od dziecka ma problemy z pamięcią i poczuciem czasu. Dlatego od wielu już lat prowadzi dziennik, w którym zapisuje wszystko to, czego jest świadkiem. Odkrywa, że zmieniając swoje wspomnienia potrafi też zmieniać swoją przeszłość. Przypadkowo zmienia też losy swoich najbliższych, i to z jak najgorszym skutkiem.

i jeszce jedno: :wink:
efekt motyla - motyl machający skrzydełkami gdzieś w Australii, może być przyczyną szalejącego dwa miesiące później huraganu w USA                   

Ka

Thumbs up Thumbs down

20

Ogladaliscie Upadek?(ostanie 12 dni zycia Hitlera).....polecam

http://www.monolith.pl/upadek/                   

21

Kiedyś byłam na tym ("Upadek") w kinie i jakoś nie zrobil on na mnie piorunującego wrażenia.
A "Efekt motyla"?                   

Ta, co id

Thumbs up Thumbs down

22

A ja polecam "Karola", dla mnie film niesamowity.
Po tym filmie mam wrażenie, że Jana Pawła II "ukształtowały" przede wszystkim lata wojny i rozterka: walczyć słowem, czy bronią. A także ta osoba, która w filmie była ks. Tomaszem.                   

Thumbs up Thumbs down

23

Własnie. Ja nie byłam na nim, ale wiem, ze znajomi bardzo polecali. Mówili, że tzeba zabrać ze sobą husteczki do płakania (a raczej do nosa, bo chyba nie ma specjalnych do płaczu?) smile                   

Thumbs up Thumbs down