1

Temat: USA

Sprawa nieco stara, ale nie najstarsza jednak.
Już wyjaśniam o co mi chodzi. Postrzegam wojnę wietnamską, jako jedną z prób zdobycia przez Stany strefy wpływów na kontynencie azjatyckim. Wtykanie nosa w mało swoje sprawy i wysyłanie młodych chłopców na wojnę. Kiepsko to wygląda na filmach, a pewnie w rzeczywistości było tylko gorzej.

Oczywiście, zaczęło się od Hiroszimy i Nagasaki (a może jeszcze wcześniej), ale powiedzmy, że motyw tych ataków był w miarę dobry (na ile można usprawiedliwić zbrojne interwencje). Wiadomo, odwet, bo to oni zaczęli.
ale potem była Korea i Chiny (tu wg mnie obciachowo się skończyło wtrącanie się). No, a teraz Irak.

Nie wiem, czy pamiętacie moment rozpoczęcia działań w Iraku i tłumaczenia Busha. Niby walka z terroryzmem, a dla mnie ropa i dolary, niby terroryzm, ale tak się zastanawiam ile informacji na temat terrorystów zgromadzili amerykańscy tajniacy, a ile z nich jest ujawniane opinii publicznej.
Dla mnie jedna wielka amerykańska manipulacja, a dla was ?                   

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: USA

polecam książke samuela huntingtona wojna cywilizacji....pisze iż wojny są obecnie prowadzone nie tylko na polu militarnym ale też gospodarczym to efekt konkurowania ze sobą cywilizacji....
obecnie do głosu zaczynaja dochodzić chiny a usa musi jakoś zrównoważyć siły...
poza tym gdyby to była wolna o wolność i prawa to zaatalowaliby koreę płn, izrael, czeczenie i  białoruś.....                   

Thumbs up Thumbs down

3

Amerykanie robią co im się podoba a polski rząd jak małe dziecko które dostało lizaka tańczy wokół nich :x.
Czasami mam wrażenie że nie jesteśmy państwem samodzielnym pchamy się z motyką na Irak a nie potrafimy bronić własnych interesów w Europie. Amerykanie próbują zdobyć kolejny monopol w tym razem w Iraku. Wojna z teroryzmem z dyktaturą to obecnie dla USA złoty środek fabryki zbrojeniowe zacierają ręce a i można stary sprzet wykorzystać w czasie walk po co na złom wyrzucać , ubywa nadmiaru sprzętu.
Amerykanie pobrudzą Europa zresztą jak zawsze  pozamiata.                   

4

joskai napisał/a:

Sprawa nieco stara, ale nie najstarsza jednak.
Już wyjaśniam o co mi chodzi. Postrzegam wojnę wietnamską, jako jedną z prób zdobycia przez Stany strefy wpływów na kontynencie azjatyckim. Wtykanie nosa w mało swoje sprawy i wysyłanie młodych chłopców na wojnę. Kiepsko to wygląda na filmach, a pewnie w rzeczywistości było tylko gorzej.

Oczywiście, zaczęło się od Hiroszimy i Nagasaki (a może jeszcze wcześniej), ale powiedzmy, że motyw tych ataków był w miarę dobry (na ile można usprawiedliwić zbrojne interwencje). Wiadomo, odwet, bo to oni zaczęli.
ale potem była Korea i Chiny (tu wg mnie obciachowo się skończyło wtrącanie się). No, a teraz Irak.

USA chodzi oczywiscie o wplywy na Bliskim Wschodzie i wplywy w Azji
nie tylko USA wtykaja swoj nos
robia to rownie Rosja i Chiny

polityka mocarstw jest prosta
utrzymac i poszerzrac  wplywy
i o to chodzilo w wojnie o Irak

nie tyle  o gospodarke co  o ... Chiny                   

5

jeszcze dożyjemy III wojny światowej                   

Thumbs up Thumbs down

6

Szuwi napisał/a:

Amerykanie robią co im się podoba a polski rząd jak małe dziecko które dostało lizaka tańczy wokół nich :x

Tak sobie myślę, że polski rząd niewiele może. Wiadomo, jesteśmy tyci, musimy się z kimś sprzymierzyć, bo sami zginiemy w Europie i będziemy szarpani różnymi próbami wpływów. A że akurat sporo wcześniej uchodziliśmy za sprzymierzeńca USA, to trochę nie było jak inaczej postąpić, żeby wyjść z tego z twarzą.

Tak sobie myślę obiektywnie, bo za polski rządzącymi nie przepadam neutral                   

Thumbs up Thumbs down

7

myślę że pomysł bliskości z usa jest najlepszy ze wszystkich....tyle że rząd hnie okazuje chatyzmy i siły w tycch kontaktach....wolałbym widziec polske w nafcie niż unii europejskiej...ale cóż....                   

Thumbs up Thumbs down

8

Emeperor tys upeerowiec gospodarczy?

smile

jak najbradziej Nafta
ale nie z naszymi zuslandami p i t o l a n d a m i
partiami co se wezma z budzetu to co zainwestowaly w kampanie  - platforma niby taka liberalna i antykejnesowska a tez se wezmie

wrrrr

Braszka                   

9

prawde mówiąc program gospodarczy szczególnie podatkowy upru mi odpowiada, mimo że braków wiedzy jeszcze  wiele.....
brak mi w polsce prawdziwych polityków a korwina mikke uważa się za wyjatek...oszołoma...mnie tam przekonuje....                   

Thumbs up Thumbs down

10

a mnie nie przekonał...
Chodziłam sobie kiedyś do szkoły, do której to w okresie przedwyborczym pojawiali się przedstawiciele po to, że pogadać, opowiedzieć albo żeby coś zasponsorować i móc bez zachamowań ulotki rozdawać i szkołę oblepić. Słowem: agitacja i tyle.
No i właśnie pewnego razu pan Mikke nas nawiedził i uważam wyraz "nawiedził" za dobry. Gadał i gadał prawie dwie godziny i chyba trzy razy powiedział, że OB wymyślił mężczyzna, bo przerciez nie kobieta, kobieta by w nigdy tego nie wymyśliła. Cały wywód był mocno okraszony takimi antyfeministycznymi opowiastakami i stwierdzeniami, że niby kobieta niezdolna i tylko się w głowach tym babom przewraca.

I w moich oczach pan Mikke się ostro przejechał na tej przemowie. Zresztą krasomówczym inteligentem to on nie jest. Już Wałęsa od niego w polszczyźnie bieglejszy.

Był też pan Tusk, było to tuż po powstaniu Platformy, ale to już inna bajka.
Dostała się nam też posłanka Radziszewska. W skrócie Tercet Egzotyczny :wink:                   

Thumbs up Thumbs down

11

powracajac do tematu USA i wplywów
tak jak Braszka napisala wczesniej w bitwie o Irak nie tyle chodzi o rope co o wplywy
wystarczy popatrzec na mape wschodnia Izrael jako jedyny sojusznik to za malo
mamy Chiny i ich mozliwosci jadrowe mamy Afganistan i Talibow , mamy Pakistan niby owszem przyjazny USA ale posiadajacy wiekszosc sunnicka  - (nalezy wzic pod uwage poszczegolne nurty w swiecie muzulanskim) ,  dalej Iran z wiekszoscia szycika no i Irak
gdzie mniej wiecej w polowie sa szyici i sunnici 
tak naprawde nikt pewny

a co robia Rosja i Chiny
ano zrobily ostatnio wielka pokazowke militarna w postaci manewrów wojskowych

Braszka                   

12

last emperor napisał/a:

nie sądzę, że dożyjemy. Nasza cywilizacja poszła za daleko, żeby znaleźli się tacy którzy chwycą za siekierę i pójdą walczyć o niepodległość. Chyba że zostaniemy jawnie zaatakowani, jako innowiercy, ale nie wydaje mi się, żeby muzułmanom o europejskie strefy wpływów chodziło.                   

Thumbs up Thumbs down

13

mikke jest bardzo specyficznym człowiekiem i trzeba mocno zię spręży by go zrozumieć...nie porównujmy go do wałęsy, bo pan lech to zwykły tępak nie wiedzący co mówić i przekonany o swoim mesjanistycznym powołaniu...a korwin mikke ma pomysły może uotpijne ale ma......

a III wojna światowa....

wystarczy moment i ...                   

Thumbs up Thumbs down

14

Żadna wojna to nie jest moment, to jest szeroki plan.
Momentem jest tylko pretekst do wojny.                   

Thumbs up Thumbs down

15

w dzisiejszym świecie wystarczy tylko jeden guzik...jeden telefon                   

Thumbs up Thumbs down

16

jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek odważyłby się ten guzik na cisnąć, bo zbyt wielu jest którzy w odwecie podobny guzik mogą nacisnąć. Nie wiadomo jaki rozkład sił się ustali po naciśnięciu. Za duże ryzyko, przy niewspółmiernie wątłym zysku.                   

Thumbs up Thumbs down

17

w sumie fakt.....
nie będę pisał czarnych scenariuszy...oby nie doczekaó to nas....

[size=16][ Dodano: 2005-08-21, 22:23 ][/size]
http://pl.danielpipes.org/article/1769
polecam artykuł. ciekawy                   

Thumbs up Thumbs down

18

last emperor napisał/a:

Ona juz trwa... Tylko ze to jest inna wojna. Eksalacja przemocy zatacza coraz szerszy krag. USA, Madryt, Rosja, Czeczenia, Bliski Wschod, Londyn, Irak, Iran, Korea... Gniew, zlosc, nienawisc. Wojna juz trwa i jest to wojna swiatowa. Czekac tylko na ostateczne uderzenie. Wlasnie wyzwolenie guzika, ktore - jestem o tym przekonany - nastapi za czas stosunkowo niedlugi... Bo tak to juz jest...                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

19

joskai napisał/a:

No i właśnie pewnego razu pan Mikke nas nawiedził i uważam wyraz "nawiedził" za dobry. Gadał i gadał prawie dwie godziny i chyba trzy razy powiedział, że OB wymyślił mężczyzna, bo przerciez nie kobieta, kobieta by w nigdy tego nie wymyśliła. Cały wywód był mocno okraszony takimi antyfeministycznymi opowiastakami i stwierdzeniami, że niby kobieta niezdolna i tylko się w głowach tym babom przewraca.

ilez to razy Braszka na polityce mowila ze gdyby UPR byl mniej konserwatywny obyczajowo a pan Koriwn pozostalby publicysta i miast niego startowalby np Wojtera
byloby lepiej

wola lancuch dla kobiet a nie zauwazyli ze  kobiety tez sa wyborcami

co do USA
bardziej Braszka obawia sie Chin                   

20

ilez to razy Braszka na polityce mowila ze gdyby UPR byl mniej konserwatywny obyczajowo a pan Koriwn pozostalby publicysta i miast niego startowalby np Wojtera
byloby lepiej

Byloby lepiej, gdyby Korwin nie robil z siebie notorycznego idiote. A to jezdzenie na sloniach, a to zarcie PITow, a to gonil kogos z nozem... wink I dlatego jest, byl i zawsze bedzie postrzegany jako niegrozny wariat. smile
A program gospodarczy UPR-u jest naprawde przyzwoity. Ale co z tego ? sad

co do USA
bardziej Braszka obawia sie Chin

Nie bedzie Chinczyk plul nam w twarz! wink                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

21

mikke nie jest idiotą tylko ekscentrykiem....no i ma kozazkie muchy:)                   

Thumbs up Thumbs down

22

Może znowu nas wujek Regan obroni ??
Polski rząd robi co może aby się przypodobać USA nawet gdy UE jest przeciwne polityce USA(paradoks??) Ale za to z pokorą przyjmujemy amerykańskie wizy. Bez żadnego poparcia rząd  nic nie działa tylko milczy przykład był niedawno ja Niedzwiedz zęby szczerzył neutral