1

Temat: Zlota dziesiatka ROKU 1986

Wedlug "Bajtka" nr 12/86 [glow=orange:5940eed731](lza sie w oku kreci...)[/glow:5940eed731]

KNIGHT LORE (hicior! Wilkolak i pseudotrojwymiarowe lokacje!)
BOMB JACK (gra legenda! A'la Superman)
THE WAY OF THE EXPLODING FIST (rewelacja - karate)
JUMPING JACK (jedna z pierwszych gier - nic specjalnego, ale tak to sie zaczelo)
ROAD RACE (takie sobie wyscigi)
IMPOSSIBLE MISSION (nie kojarze)
SABOTEUR (gra instytucja - wojownik i ciche misje do spelnienia!)
HOBBIT (nie wiem czy to chodzi o tzw. gre tekstowa w rodzaju Smoka Wawelskiego - moze byc)
FAIRLIGHT (gra instutucja! Praktycznie bez dzwieku - tylko muza na poczatku - ale klimat nieziemski - trojwymiarowe lokacje i samotny bohater czegos tam szukajacy)
TIR NA NOG (nie kojarze)

[size=30]DOBRY PROGRAM musi spełniać bardzo wiele warunków, aby na dobrą ocenę zasłużyć. Musi być szybki, łatwo modyfikowalny, zajmować możliwie najmniej pamięci.
[shadow=red:5940eed731]Bajtek 9/86
[/size][/shadow:5940eed731]                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Zlota dziesiatka ROKU 1986

Knight Lore - wg mnie najlepsza gra na Spectrumnę, rewelacyjna komnatówka z podróżnikiem/wilkołakiem

Bomb Jack - fajna zręcznościówka z rzucaniem bombami w stworki, najładniejsza na C-64

The Way of The Exploding Fist - niezła bijatyka, ale do INternational Karate nie ma szans

Jumping Jack - skaczący Jack to najbardziej prymitywna zręcznościówka na świecie, zero grafiki i jak dla mnie mało grywalna

Road Race - genialna samochodówka na Atari800XL, rajd przez całą Amerykę w różnych sceneriach i do róznych miast. Miodzio

Impossible Mission - ta gierka niezbyt mi się podobała. Chodzenie po pokojach, otwieranie drzwi, szukanie kluczy i przeglądanie zawartości komputerów - eeee!

Saboteur - super gierka, miałem ją na C+4. Podobno Durell Software płacił po 100 funtów każdemu, kto zadenucjował pirata. Ale to było w Anglii

Hobbit - to była gra tekstowa! Superowa, ale z racji konieczności dobrej znajomości angielskiego Neko pewnie w nią nie grał wink

Dwóch ostatnich nie kojarze                   

Thumbs up Thumbs down

3

FideL napisał/a:

Knight Lore - wg mnie najlepsza gra na Spectrumnę, rewelacyjna komnatówka z podróżnikiem/wilkołakiem

Wedlug mnie najlepsza komnatowka na Spectruma to byl Alien 8

]Bomb Jack - fajna zręcznościówka z rzucaniem bombami w stworki, najładniejsza na C-64

Zgadza sie.

The Way of The Exploding Fist - niezła bijatyka, ale do INternational Karate nie ma szans

No...

Jumping Jack - skaczący Jack to najbardziej prymitywna zręcznościówka na świecie, zero grafiki i jak dla mnie mało grywalna

Dla mnie w ogole nie byla grywalna. To juz wolalem najbardziej prymitywnego Pacmana w Basicu.

]Road Race - genialna samochodówka na Atari800XL, rajd przez całą Amerykę w różnych sceneriach i do róznych miast. Miodzio

Kiedys ta gierke zobaczylem na Atari 800XL. I... pobladlem z zazdrosci. Ale oczywiscie trzymalem fason i nadalm mowilem, ze na Spectruma i tak jest najlepsza! smile

Hobbit - to była gra tekstowa! Superowa, ale z racji konieczności dobrej znajomości angielskiego Neko pewnie w nią nie grał wink

Nie przepadalem za tekstowymi, ale to wlasnie dzieki tego typu grom po raz pierwszy dowiedzialem sie, co to znaczy "fu.. you" wink

Dwóch ostatnich nie kojarze

Och, Fairlaight to byla gra niesamowita !!!!!!! Zajmowala cale 40 KB i byla niewiarygodna. Z takim nieziemskim klimatem, ze obece produkcje wymiekaja.

Tutaj masz skriny z Aliena 8 i Fairlighta:

http://www.kmlager.com/albums/album19/fairlight.png

i najlepsza KOMNATOWKA - Alien 8 (nawet teraz ta grafika wyglada imponujaco!)

http://fmatsumo.ubbihp.com.br/filmation/alien8_3.png

http://fmatsumo.ubbihp.com.br/filmation/alien8_2.png                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

4

Ta gra Alien 8 wygląda tak samo jak Knight lore                   

Thumbs up Thumbs down

5

FideL napisał/a:

Ta gra Alien 8 wygląda tak samo jak Knight lore

Podobnie.

http://www.crashonline.org.uk/12/images/knghtlr1.gif                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down