1

Temat:

CZy ktoś na tym forum zna dobrze łacine
Mam Pilną sprawe licze na pomoc                   

2

Odp:

moze Braszka przypomni sobie cos z otchłani wiedzy

dajesz Szuwi

smile
Braszka                   

3

Odp:

Tekst dość długi więc powodzenia:)

De amicitia
Duo amici qui per montes iter feciebant subito  procul ursum appropinquantem conspexerunt.
Tum slter ex iis celeriter arborem ascendit alter relictus certam habebat ante ocolus mortem.Tum “ ursus mortuorum corpora non attingit”- in mentem ei venit; itaque humi se prostravit spiritumque continuit. Ursus iacenti appropinquavit, corpus eius temptavit denique discessit iuvenem intactum reliquit. Tum alter ex arbore descendit et amicum per iocum interrogavit: “Quid ursus tibi in aures insusurravit?” “pulchrum et notum proverbium,-respondit alter- Amicus certus in re incerta cernitur“                   

4

Odp:

jszcze tylko napisz Braszce na co Ci to

smile                   

5

Odp:

Braszka napisał/a:

jszcze tylko napisz Braszce na co Ci to

smile

Napewno nie dla mojej własnej przyjemności.:)
Musze poprostu ten tekst zaliczyć z umiejętności czytania i tłumaczenia:idea:
Tylko tłumaczenie łaciny noo...... nie bardzo mi wychodzi:mrgreen:                   

6

Odp:

a     z a l i cz y c wink
nio to zadne takie Szuwi  smile  Braszka Ci tego nie przetlumaczy w calosci
tlumacz sam i daj braszce gotowe juz tlumaczenie braszka ewentualnie sprawdzic moze smile

Braszka
do roboty Szuwi smile                   

7

Odp:

Pezetłumaczyć żeby to zrobić to trzeba najpierw mieć słownik:D znać trzeba gramatyka i to dość dobrze:lol:
oraz budowe zdania łacinskiego:D.
Ja tych niestety rzeczy nie znam:roll:
Chyba będę musiał jakieś ogłoszenie dać:D
Pozdrawiam                   

8

Odp:

Tak się składa, ze uczę się łaciny, brałam udział w etapie okręgowym z olimpiady i z przyjemnością mogę to przetłumaczyć smile Jak zrobię, powiadomię wink                   

9

Odp:

Dziękuje ale już nie trzeba sad . Pani egzaminatorka już mi przetłumaczyła. Ten tekst ma wiele wspólnego z bajką A Miczkiewicza "Przyjaciele"( może troche się zdania różnią ale nie bardzo).