Temat: 11 wrzesnia

to juz 4 lata a teraz maja jeszcze Katrine, ktor wedlug wyznawcow dzihadu jest zemsta Boga na niewienych

artykul z przekroju

"Ale przemoc w imię Koranu rozkwitła dopiero w wieku XX, który dla świata islamu był pasmem klęsk, rosnącej frustracji i dojrzewającej potrzeby walki. W 1924 roku tureccy nacjonaliści obalili ostatni kalifat ottomański i powołali w jego miejsce świecką Republikę Turecką. Po 1292 latach legła w gruzach tradycja państwa muzułmańskiego, a bogobojni wyznawcy Allaha poczuli się mniej więcej tak, jak poczuliby się katolicy, gdyby zlikwidowano Watykan. Drugie upokorzenie nadeszło w roku 1948 – Egipcjanie i cały świat arabski musieli przełknąć powstanie państwa Izrael. Trzecim była przegrana Egiptu w wojnie z Izraelem.

– Dziś dżihad jest ideologią polityczną. Zaleca walkę o świat oparty na boskich prawach szariatu – mówi doktor Piotr Balcerowicz, orientalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

Qutb wiecznie Żywy

Jednym z tych, których na początku XX wieku dręczył ateizm i strach przed zachodnimi wpływami, był egipski nauczyciel Hassan al Banna. Jeszcze w czasach kolonialnych, bo w 1928 roku, założył w Egipcie Bractwo Muzułmańskie – sieć kilkuset religijnych klubów młodzieżowych, których członkowie mieli z czasem wypędzić Brytyjczyków z Egiptu, a potem wyzwolić całą ojczyznę islamu.

W 1952 roku uczniowie al Banny poparli pucz pułkownika Nasera, który obalił sterowaną przez Brytyjczyków monarchię. Gdy jednak wojskowi odmówili zadekretowania muzułmańskich zwyczajów, Bractwo posłało na Nasera zamachowców. Jeden z ówczesnych liderów ruchu Sadżid Qutb został wtrącony do więzienia i przypłacił spisek szubienicą. Ale przed egzekucją w 1966 roku zdążył napisać za kratami dwa traktaty, które stały się ewangelią terroru. Qutb twierdził, że w swoim materializmie ludzie Zachodu zniżyli się do poziomu zwierząt, a jako receptę na obce wpływy zalecał dżihad – najpierw przeciw arabskim reżimom, które wyrzekły się islamu, potem przeciw całemu światu niewiernych."

http://wiadomosci.onet.pl/1245529,2678,kioskart.html

Braszka                   

2

Odp: 11 wrzesnia

tak tylko że ogólnie wszystkim wiadomo że dżichat nie jest i nie powinien być powodem ataków terrorystycznych-wyznawcy islamu w krajach zachodnich wręcz się odcinają od terroryzmu w imię Allaha

pozdrawiam-Paweł                   

Thumbs up Thumbs down

3

dla ektremistow obojetnie jakich kazda ideologia jest dobra jesli tylko nie jest zaprzeczeniem ich dzialania

niestety                   

4

4 lata ??? jejus kiedy to zlecialo, a  zdaje sie ze to tak niedawno bylo  :cry:  smutne to tyle niewinnych osob zginelo                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

5

Co dzien w Iraku ginie wiecej, nikt ich nie zaluje                   

Thumbs up Thumbs down

6

Tak Fidel  zgodze sie nie tylko w Iraku gina ludzie-w Afryce tez jest glod i dzieci gina-
ale Irak przyczynil sie do tego co ma  tak ja mysle-chcieli tej wojny i tocza ja nadal   :cry:                   

"Wszyscy chodzimy w butach,,,ale czy mamy prawo w butach wchodzic w cudze zycie??''

7

A ja mysle ze w Iraku gina niewinni ludzie, ktorych wojna guzik obchodzi. Dzisiaj zginelo 150 osob - zadajmy sobie pytanie: ilu z nich to zolnierze lub policjanci? Odpowiedz brzmi: 15 sztuk. Reszta to przypadkowi przechodnie, mogli byc wsrod nich moi lub wasi krewni, gdybysmy zyli w innych skorach                   

Thumbs up Thumbs down

8

Smutne co sie dzieje na swiecie
Gina niewinni ludzie i tak jak zauwazyl FideL, nikt ich nie zaluje.Codziennie slyszymy we wiadomosciach raporty i slyszymy,ze bedzie tego jeszcze wiecej
Do tego dochodza katastrofy jakie "gotuje" natura.Czasami nie zdajemy sobie pewnie sprawe co tam sie przezywa,jestesmy tylko widzem i to bardzo dalekim

Czy to co napisane jest w Pismie Swietym odnosi sie to tego co teraz sie dzieje

..." w czasach ostatecznych nadejda ciezkie czasy.....bedzie nienawisc,bol i strach.....trzesienia ziemi,powodzie,wojny"

co o tym wszystkim myslec?                   

Anioly spiewaja bez uzycia slow... Lataja bez uzycia skrzydel
Patrza na wszystko z gory...

Thumbs up Thumbs down

9

Co myslec? Mozna pomyslec, ze przyszly wlasnie te biblijne czasy ostateczne. W takim wypadku wystarczy sie wyspowiadac i mozna spokojnie czekac na koniec swiata

Mozna tez pomyslec, ze natura plata nam figle z naszej winy. Ocieplilismy klimat na Ziemi, wiec anomalie pogodowe nas zniszcza. W tym wypadku wystarczy zostac naukowcem i postarac sie, by w nastepnych dziesiecioleciach temp. obnizyla sie o 1 stopien, wtedy wszystko wroci do normy.

Mozna tez pomyslec, ze wszystkiemu jest winna polityka i ludzie trzesacy swiatem- pan Bush, jego sojusznicy i rosyjska banda. Mozna sprobowac uswiadamiac spolecznosc miedzynarodowa, by te potwory wiecej nie rzadzily swiatem

Mozna tez winic terrorystow, al-kaide, hamas, dzihad i innych arabow - mordercow. W takim wypadku trzeba ich zabijac, zabijac, zabijac, az sie wszystkich zabije

A najlepiej nie wychodzic z domu i o wszystkim, poki co, czytac w gazetach i ogladac w tv                   

Thumbs up Thumbs down

10

Albo w ogóle nie czytać , nie widziec, nie slyszeć..to byłoby najpostsze. Ale czasmi nie chce się słyszeć.                   

Thumbs up Thumbs down

11

FideL napisał/a:

Co myslec? Mozna pomyslec, ze przyszly wlasnie te biblijne czasy ostateczne. W takim wypadku wystarczy sie wyspowiadac i mozna spokojnie czekac na koniec swiata

Do 2015 roku wybuchnie III wojna swiatowa (ktora de facto juz trwa, ale jest poki co pelzajaca wojna) sad                    

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

12

Eee tam, brednie. Żadna globalna wojna nie wybuchnie. Za wysoko jesteśmy w rozwoju cywilizacyjnym, by nie wiedzieć, że to by był koiec ludzkości                   

Thumbs up Thumbs down

13

FideL napisał/a:

Eee tam, brednie. Żadna globalna wojna nie wybuchnie. Za wysoko jesteśmy w rozwoju cywilizacyjnym, by nie wiedzieć, że to by był koiec ludzkości

Bzdura. Krajow rozbojniczych jest bardzo duzo. Technologia nuklearna, albo chociazby biologiczna jest w zasiegu reki. Jest zbyt duzo nienawisci na swiecie, zbyt duza dysproporcja pomiedzy zamoznymi a biednymi. Poza tym Europa nie zna globalnego konfliktu od 50 lat. To ewenement. Jestem przekonany ze do 2015 roku wybuchnie konflikt, ktory pochlonie minimum kilka milionow ofiar. Do tej rozmowy wrocimy za pare lat (jak przezyjemy).                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

14

Przeciwko krajom rozbójniczym bardzo szybko zawiązują się międzynarodowe koalicje, które je dławią. Wojna światowa mogłaby wybuchnąc jedynie wtedy, gdy w konflikcie stanęły by naprzeciw sobie USA i Rosja, ewentualnie jeszcze Chiny. Według mnie nigdy do tego nie dojdzie.                   

Thumbs up Thumbs down

15

FideL napisał/a:

Według mnie nigdy do tego nie dojdzie.

Tak samo mowiono w 1933 roku. "Nigdy do tego nie dojdzie". I doszlo. Nigdy nie mow nigdy. Dzisiaj wydaje sie to nierealne, jutro moze byc realne. Mowiac nigdy dajemy wyraz swojej pysze... Watpie zeby przed Bialym Domem wyladowal statek obcej cywilizacji, ale nie odwaze sie powiedziec nigdy, bo nie wiem co sie wydarzy np. w roku 2245. Ty tego nie wiesz i ja tego nie wiem. Tym niemniej obserwujac poczynania np. Busha jestem coraz bardziej pewny, ze wojna swiatowa (ktora juz trwa!!!!!!) wybuchnie z wielka sila za naszego zycia. sad                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

16

Do 2015 roku wybuchnie III wojna swiatowa (ktora de facto juz trwa, ale jest poki co pelzajaca wojna)
  nie pisz tak - ja sie boje bardzo- nie chcialabym dozyc tych czasow
, :cry:
Bzdura. Krajow rozbojniczych jest bardzo duzo. Technologia nuklearna, albo chociazby biologiczna jest w zasiegu reki. Jest zbyt duzo nienawisci na swiecie, zbyt duza dysproporcja pomiedzy zamoznymi a biednymi. Poza tym Europa nie zna globalnego konfliktu od 50 lat. To ewenement. Jestem przekonany ze do 2015 roku wybuchnie konflikt, ktory pochlonie minimum kilka milionow ofiar. Do tej rozmowy wrocimy za pare lat (jak przezyjemy).

To straszne,,,, ale kto to wie co nas czeka  :cry:

Szamanko pismo swiete czytalas........ -ja nie,,,, :cry:                   

17

Ludzie się rodzą i umierają taka jest kolej rzeczy . Bez sensowna śmierć niewinnych ludzi.
To jaka jest sensowna śmierć?                   

18

Sensowna smierc? To taka, gdy Szuwi umiera ze starosci albo sam decyduje o swoim losie. Bezsensowna to taka, gdy ginie w wieku 10 lat, rozerwany przez bombe podlozona przez ekstremiste FideLa. Kapewu?                   

Thumbs up Thumbs down

19

Kapewu Fidel kapewu  :wink:  :wink:
niestety nie ominie nas smierc czy sensowna czy nie- kazdy ma swoj czas i godzine   :cry:                   

20

zuzanna,Sep 21 2005, 09:25 PM napisał/a:

Kapewu Fidel kapewu  :wink:  :wink:
niestety nie ominie nas smierc czy sensowna czy nie- kazdy ma swoj czas i godzine   :cry:
[right][snapback]20401[/snapback][/right]

No nie ma nad czym zbytnio plakac. NIe wyobrazam sobie wiekszej tortury
niz wieczne zycie na tym padole. To byloby straszne... sad

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

21

Neko,Sep 30 2005, 10:59 AM napisał/a:

No nie ma nad czym zbytnio plakac. NIe wyobrazam sobie wiekszej tortury
niz wieczne zycie na tym padole. To byloby straszne... sad
[right][snapback]21766[/snapback][/right]

Przypomnę ci to stwierdzenie za jakieś 50 lat, jak spotkamy się w pierwszym rzędzie kościoła, świeżo po spowiedzi smile

Thumbs up Thumbs down

22

FideL,Sep 30 2005, 10:07 AM napisał/a:

Przypomnę ci to stwierdzenie za jakieś 50 lat, jak spotkamy się w pierwszym rzędzie kościoła, świeżo po spowiedzi smile
[right][snapback]21768[/snapback][/right]

Nie dozyjemy nawet 50-tki, bo wybuchnie wojna. smile

BTW: Fatalny avatar. wink

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

23

Neko,Sep 30 2005, 12:12 PM napisał/a:

[right][snapback]21775[/snapback][/right]

Ja przepraszam ale ja CHE DOŻYĆ TEJ 50- tki!!!!!

BTW. Jakie Ty masz ząbki Neko!! big_smile

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

24

Neko,Sep 30 2005, 12:12 PM napisał/a:

[right][snapback]21775[/snapback][/right]

Czep się własnych siekaczy, rzepie jeden smile

Thumbs up Thumbs down