1

Temat: siostry rasistki

Duet niebieskookich bliźniaczek o niemieckich korzeniach przybrał nazwę Pruski Błękit. Kontrowersyjna działalność muzyczna sióstr trwa od czterech lat. - Jesteśmy dumne z białego koloru skóry, czystość rasy jest dla nas bardzo ważna - mówi Lynx.

Poglądy sióstr Gaede zostały świadomie ukształtowane przez ich matkę. - Muszą wiedzieć pewne rzeczy aby zrozumieć, dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej - stwierdza w wypowiedzi dla ABC April Gaede. - Przekazuję im mój sposób patrzenia na świat, jak każdy rodzic - dodaje.

Podobną postawę reprezentuje ojciec dziewczynek, który – jak stwierdza ABC - lubi otaczać się nazistowskimi symbolami. Swastyka jest na przykład zarejestrowanym identyfikatorem jego stada bydła. Żona twierdzi, że pan Gaede traktuje to jako prowokację i symbol swobody wypowiedzi.

O tym, że nauki rodziców nie poszły w las świadczy chociażby jedna z bardziej znanych piosenek bliźniaczek - „Sacrifice”. Jej słowa opowiadają o naziście Rudolfie Hessiem, jednym z przywódców hitlerowskiej III Rzeszy, jako człowieku pokoju, kóry nie chciał się poddać.

- Serce się kraje, kiedy widzisz dziewczynki wychowane w takiej tradycji - mówi Ted Shaw, prawnik i przewodniczący Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Ludności Kolorowej. Zwraca uwagę na fakt, że siostry nie prezentują własnych opinii ale te, które im wtłoczono do głów. Według ABC w tym miejscu April Gaede i Ted Shaw są zgodni. Jak stwierdza matka bliźniaczek: - To normalne, że dzieci przejmują poglądy rodziców. Jestem białą nacjonalistką i chcę przekazać tę postawę moim dzieciom.

Erich Gliebe, reprezentant specjalizującej się w kontrowersyjnej muzyce wytwórni Resistance Records, w swej wypowiedzi dla amerykańskiej sieci telewizyjnej wyraża nadzieję, że twórczość młodych wykonawców takich jak siostry Lynx pomoże ruchowi białych nacjonalistów wywołać większy oddźwięk w społeczeństwie. - Wiek jedenastu-dwunastu lat jest najlepszy, aby zacząć wyrabiać u dziecka rasową świadomość - dodaje.

Resistance Records ciągle poszukuje nowych twarzy. Gliebe bywa na imprezach muzycznych w rodzaju „Ozzfest” i wybiera tych, którzy mogliby przysłużyć się sprawie. - Wydajemy ich płyty, promujemy w sieci. To najlepsza forma propagandy - stwierdza Gliebe.

W ten sposób powstają formacje takie jak Błękitnookie Diabły czy Gniewni Arianie. Według ABC ich twórczość jest znacznie bardziej agresywna od tego, co prezentują siostry Lynx. Dla nieco starszej publiczności przeznaczone są również utwory Shawna Sugga z formacji Max Resist. Wokalista porównuje swą twórczość do gangsta rapu: - Oni też gloryfikują przemoc, chcą do siebie strzelać. Ja przynajmniej nie wyciągam od razu broni gdy ktoś mnie wkurzy - mówi. Jednak zaraz przyznaje, że śpiewanie o śmierci ludzi, którzy nie są biali, to szerzenie nienawiści.

Mimo dużej popularności nacjonalistycznego nurtu wśród białych amerykanów zdecydowana większość społeczeństwa nie akceptuje rasistowskiej ideologii. Kiedy siostry Lynx pomagały ofiarom huraganu Katrina - oczywiście tylko tym białym - większość poszkodowanych była zbulwersowana. Wielu odmówiło przyjęcia darów.

Chcialam znaswasze zdanie na ten temat i na temat rasizmu w ten sposób wyrazanego.

wiem że mnie bardzo dawno nie było ale nie mialam internetu.Teraz znowu wykupilam i bede czesciej.

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: siostry rasistki

Agulko, dobrze że jesteś znowu!

Artykuł przeraza... sad

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

3

Zadziwiające, że podkreśla się "niemieckie pochodzenie".

Nacjonalizm i nazizm to nie tylko niemiecka domena. Choć wynoszenie na piedestał rasy białej przypomina, dawną fascynację rasą aryjską.W Polsce mamy partie o dość silnym wydźwięku nacjonalistycznym. Tyle że nie mają tego wpisanego w program i nie można im tego jednoznacznie udowodnić.

co do chwalenia się rasistowskimi poglądami... to na pewno nie są poglądy, którymi warto się chwalić.

Thumbs up Thumbs down

4

Znam osobiście człowieka, który nie usiądzie w autobusie na miejscu, które zajmował przed nim murzyn. Ja siadam. Ale z drugiej strony trudno nie zauważyć różnic między rasami, i to nie tylko pod względem koloru skóry.

Sam wielki Adolf H. przejechał się na Olimpiadzie w Berlinie gdy okazało się, że czarny Owens zgarnał jego pupilkom sprzed nosa kilka złotych medali. Murzyni mają więcej czerwonych włókien mięśniowych od nas (sprinterzy), białych zresztą też (długodystansowcy) i w ogóle są trochę inni (np. inaczej pachną). Co do zawartości oleju w mózgu - anatomicznie mamy wszyscy tyle samo, a że jest mnie negrów-profesorów, to wina nierówności społecznej.

Rasa panów, rasa aryjska - ktoś się jeszcze we współczesnym świecie w to bawi? Bo nacjonalizm to nie jest to samo.

Thumbs up Thumbs down

5

FideL,Dec 4 2005, 11:25 AM napisał/a:

Znam osobiście człowieka, który nie usiądzie w autobusie na miejscu, które zajmował przed nim murzyn. Ja siadam. Ale z drugiej strony trudno nie zauważyć różnic między rasami, i to nie tylko pod względem koloru skóry.

Sam wielki Adolf H. przejechał się na Olimpiadzie w Berlinie gdy okazało się, że czarny Owens zgarnał jego pupilkom sprzed nosa kilka złotych medali. Murzyni mają więcej czerwonych włókien mięśniowych od nas (sprinterzy), białych zresztą też (długodystansowcy) i w ogóle są trochę inni (np. inaczej pachną). Co do zawartości oleju w mózgu - anatomicznie mamy wszyscy tyle samo, a że jest mnie negrów-profesorów, to wina nierówności społecznej.

Rasa panów, rasa aryjska - ktoś się jeszcze we współczesnym świecie w to bawi? Bo nacjonalizm to nie jest to samo.
[right][snapback]24431[/snapback][/right]

Skad wiesz, ze Murzyni inaczej pachna?

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

6

Fidel siedział godzinami w perfumerii i skrzętnie zapisywał, co kupują biali a co czarni wink

Thumbs up Thumbs down

7

Nie, FideL studiował z murzynami, rozmawiał z nimi, a także rozmawiał z ich współlokatorami z akademika. Fidel wie co mówi

Thumbs up Thumbs down