1

Temat: Do kogo przyjdzie Miko

Czy nie sądzicie, że św. Mikołaj powinien przychodzić też do dorosłych, i ze w ogóle powinien istnieć? To w ogóle skandal, ze go nie ma czasem, kiedy ktoś czeka i czeka. Jeżeli się jest dzieckiem, to takie oczekiwanie to wielka radość, ale tez tragedia, kiedy święty z siwą brodą się spóźnia lub nie przychodzi wcale. A zdarza się tak. Każdy dorosły o tym wie.
Ale myślę, ze można znaleźć sposób na św. Mikołaja. Np., jeżeli znamy jakieś dziecko, które czeka i Mikołaj nie może do niego dotrzeć, bo mu na chleb często brakuje, wiec jakżeby miał jeszcze z prezentem przybyć – to my możemy go zastąpić. Nawet jakiś niewielki prezencik powinien się znaleźć. Ale oby się znalazł. Teraz musimy chyba tak porozglądać się (chociaż czasami nawet rozglądać się nie trzeba, bo na pierwszy rzut oka widać) i kiedy zauważymy, że tam Mikołaj może będzie miał problemy z dotarciem, bo to zaspy wielkie, reny zgubiły drogę, a Mikołaj to już w ogóle z czerwonym nosem chodzi od mrozu i na pewno nie będzie w stanie dojść do tego malucha – to zróbmy to my. Dorośli, święci Mikołajkowie.

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Do kogo przyjdzie Miko

Każde dziecko ma prawo do Mikołaj!!

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

3

Napewno pomożemy....

[b]Ten kto przestaje by

4

I wcale to nie wymaga wiekszego wysilku ... mieszkam w sporym bloku, gdzie ludzi jak mrowkow.
czasy sa, jakie sa ...
wiec na pewno nie jedno dziecko mialo rano frajde, znajdujac na klamce woreczek z czekoladowym mikolajkiem, jakimis ciasteczkami, obrazkiem na szybe wykonanym metoda window-color i malym miskiem.
A u mnie w bloku jest dwadziescia pare dzieciaczkow. I zawiazalismy spolke mikolajkowa w czworke ... zlozylismy sie na prezenty i spedzilismy kilka wieczorow nad rysowaniem motyli, kubisiow p. i innych obrazeczkow.

Min dzieci nie widzialam. Miny rodzicow wynagrodzily kazda minute mojego czasu i kazda zlotowke.
Czasem naprawde nie trzeba wiele, Foremki ... smile

Veni...! Vidi...! Winniczek...!
big_smile

Thumbs up Thumbs down

5

Piękny gest Arkono, nie wielu ludzi wpada na takie pomysły i gratuluje udanych prezentów.
A dzieci napewno sie cieszyły smile

[b]Ten kto przestaje by

6

Arkono!! Brawo!! Chylę czoła przed pomysłem smile

http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/f034.gif

7

Pomysł wspaniały ! Pogratulować głowy i gestu Arkonie trzeba ! smile

[i]Mam usta pe

Thumbs up Thumbs down