1

Temat: Pierwsza gra komputerowa.

Chyba pierwsza gra komputerowa byla gra Pong, czyli maszyna z monitorem, skonsruowana przez Atari w w 1972 roku. Od tego wszystko sie zaczelo...

http://babel.massart.edu/~eleanor/newmedia/timeline/images/atari-pong.jpg

http://www.mameworld.net/discrete/Atari/Pong/pongcabbig.jpg                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Pierwsza gra komputerowa.

Zgadza sie, chociaz jesli chodzi o gry elektroniczne, to flipery byly juz duzo wczesniej                   

Thumbs up Thumbs down

3

FideL napisał/a:

Zgadza sie, chociaz jesli chodzi o gry elektroniczne, to flipery byly juz duzo wczesniej

Ale flipery to byly gry glownie mechaniczne.                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

4

Mechaniczno-elektryczne, bo bumpery sa pod pradem i dlatego odbijaja kulki                   

Thumbs up Thumbs down

5

FideL napisał/a:

Mechaniczno-elektryczne, bo bumpery sa pod pradem i dlatego odbijaja kulki

Ale nie jest to stricte elektroniczna rozgrywka w rozumieniu wspolczesnych gier telewizyjnych.

Czy musimy sie nawet w kwestii Ponga spierac? wink                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

6

Nie, przecież przyznałem ci racje. Natomiast w salonach gier historycznie pierwsze były  flipery                   

Thumbs up Thumbs down

7

Chyba pierwsza gra komputerowa byla gra Pong, czyli maszyna z monitorem, skonsruowana przez Atari w w 1972 roku. Od tego wszystko sie zaczelo...

Nie do konca. Pierwsza gra rzeczywiscie byl pong, ale zrobiony na jakas stara machine sluzaca do obliczen na jakims instytucie. Kolesie ktorzy gierke zrobili od razu wylecieli za to z roboty, ale po niedlugim czasie zostali przyjeci ponownie bo okazalo sie ze ich pomysl byl genialny :] Dopiero pozniej zaczeto robic maszynki przeznaczone specjalnie do gier, co okazalo sie bardzo trafnym zagraniem jesli spojrzec na dzisiejsze dochody firm produkujacym gry komputerowe.                   

http://mt.gre.pl

8

Pierwszymi grami wideo, w które zagrałem na salonie gier, były Donkey Kong i... zaraz, taka gra z wektorową grafiką, symulator czołgu, zapomniałem tytułu. No i był jeszcze diablo trudny Defender                   

Thumbs up Thumbs down

9

FideL napisał/a:

Pierwszymi grami wideo, w które zagrałem na salonie gier, były Donkey Kong i... zaraz, taka gra z wektorową grafiką, symulator czołgu, zapomniałem tytułu. No i był jeszcze diablo trudny Defender

A Space Invanders?                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

10

Space Invaders było super, zagrywałem się w Sopocie na kolonii, ale były jeszcze dwie genialne gry: Asteroids (można było w dwóch grać) i Frogger. Ta druga gierka to moja ulubiona pozycja                   

Thumbs up Thumbs down

11

FideL napisał/a:

Space Invaders było super, zagrywałem się w Sopocie na kolonii, ale były jeszcze dwie genialne gry: Asteroids (można było w dwóch grać) i Frogger. Ta druga gierka to moja ulubiona pozycja

Ja z automatow pamietam jeszcze: Commando, Kung Fu Master, 1941, zapomnialem tytul: lecisz statkiem w prawo i bombardujesz czolgi, rakiety etc.                   

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

12

Neko napisał/a:

zapomnialem tytul: lecisz statkiem w prawo i bombardujesz czolgi, rakiety etc.

Super Cobra. No i jest jeszcze Moon Patrol - sterujesz wozikiem pancernym jadąc po powierzchni księżyca i przeskakując na kraterami, no i nawalając do obcych                   

Thumbs up Thumbs down

13

FideL napisał/a:

Super Cobra. No i jest jeszcze Moon Patrol - sterujesz wozikiem pancernym jadąc po powierzchni księżyca i przeskakując na kraterami, no i nawalając do obcych

Jeszcze byla tak fajna gra z automatow, ktora chyba nie doczekala sie przelozenia na 8-bitowce. Manipulowalo sie taka duza czarna kula i przy pomocy tegoz narzedzia rozwalalo sie na ekranie jakies obiekty (pamietam tylko kupe efektow dzwiekowych i ekran upstrzony liniami poziomymi i pionowymi).

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down