1

Temat: Swietny wiersz o Rydzyku. :))))

Tadeusz Rydzyk w Toruniu mieszka
czarna sukienke ma ten koleżka.
Uczy, tłumaczy w Radiu Maryja
kto godny chwały a kto wręcz kija.

Leje na serce miód swoim gościom
do adwersarzy zionie miłością.
Żyda, Masona czuje z daleka
wszystko w nim widzi oprócz czlowieka.

Glemp traci nerwy: "Rydzyk - lobuzie",
Tadzio z uśmiechem nadyma buzie.
Pieronek błaga: "Daj na wstrzymanie",
to on rozkręca nową kampanie.

Życinski prosi: "weź - odpuść sobie",
a Rydzyk: "spadaj, co zechce - zrobie".
Rząd go popiera, prezydent chwali
Lepper z Giertychem pokłony wali.

Czuje sie bosko jak w siódmym niebie
do Sejmu wchodzi tak jak do siebie.
A gdy podskoczyć ktoś mu próbuje
armie BERETÓW mobilizuje.

Ich nie obchodzi, co sadzi prasa -
że dla Rydzyka Bogiem jest KASA.
Mohery wielbią swego pasterza
dla nich ważniejszy jest od PAPIEŻA!

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Swietny wiersz o Rydzyku. :))))

"Ojcze Nasz, któryś jest na antenie,   
Zawsze kochać będę tylko Ciebie,   

We dnie czy w nocy,   
Ojciec Rydzyk zawsze jest mi przy pomocy,

Chleba naszego powszedniego,   
Oddajmy w ręce jego,   

Bo nie samym chlebem człek żyje,   
Modlitwa go wyżywi i upije,

Ojcze nas któryś jest na antenie,   
Weź całe me mienie,

Ostaw mi tylko moje głowy okrycie,
Które kocham nad życie,

Bo czy to lato czy to zima,   
Mój beret mej głowy zawsze sie trzyma. "

3

fajnie, że jeszcze można się śmiać smile

Thumbs up Thumbs down

4

Jam jest Ojciec Dyrektor Rydzyk twój, który cię wywiódł na plagi egipskie, w radio głupoli.

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.

Będziesz wspierał Ojca Dyrektora z całego serca swego, z całej duszy swojej, z całej renty swojej i ze wszystkich sił swoich, a Rozgłośnię Jego jak siebie samego.

PS Fajnie, fajnie a nawet "cool"owo smile heheh nie tylko można ale trzeba się śmiać, to przeciesz takie małe żarty są, a propo ja nie jestem fanką moherowych beretów i poprostu niedobrze mi sie robi, jak widze tego Rydzyka jak wpływa na czołowych polskich parlamenatarzystów beeee

... Wyci

Thumbs up Thumbs down

5

3 miliony słuchaczy Radio Maryja może poczuć się poczuć lekko dotkniętych wink

Thumbs up Thumbs down

6

FideL napisał/a:

3 miliony słuchaczy Radio Maryja może poczuć się poczuć lekko dotkniętych wink

5 milionow.

pozdrawiam
Neko

Thumbs up Thumbs down

7

Ja tam nikogo nie obrażam, każdy robi co chce i słucha radia jakie mu się podoba, przeciesz Polska to wolny kraj...:)
Ja tylko nie rozumiem po co kościół miesza sie do polityki, a szczególnie taki książe Rydzyk... wink
Nie będę tylko głośno się wypowiadać na ten temat bo zaraz ktoś doniesie księdzu prowadzącemu i będe mieć problemy upsssss

... Wyci

Thumbs up Thumbs down

8

hmm.. kosciol w histori mial zaesze jakis tam wplyw na polityke  to mniejszy to wiekszy....

a co do Rydzyka - mam wrazenie ze na poczatku powstalo sobie jakies tam male  radio na ktore ani  episkopat ani  nikt  specjalnie niezwaracal  uwagi tymczasem stacja z ojcem prowadzacym na czele  nabierala  w sily dzieki oglupianiu starszych ludzi pod haslem religia i  modlitwa w tej  chwili poparwcie dla stacji jak i sama  ona jest juz tak duze ze nikt niewie co z tym teraz  zrobic - nawet  wladze koscielne  widzac co sie dzieje staraja  sie odcinac  od colepszych zagrywek Rydzyka

/pozdro cool   http://forum.faqman.nl/clipart/emailen_ico.gif http://forum.faqman.nl/clipart/homepage_ico.gif

Thumbs up Thumbs down

9

No fakt kościół zawsze miał wpływ na polityke mniejszy czy większy, tylko, że akurat tutaj ma większy wpływ. No cóż żyjemy w Polsce - kraju katolickim, na dodatek partia rządząca krajem za każdym razem podkreśla jak to bardzo jest wierząca i że kościół ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Może i ma ale bez przesady. No i ta obsesja według mnie Marcinkiewicz na punkcie radia MAryja, asz sie niedobrze robi.
A co do radia Maryja i księdza Rydzyka to poprostu jedno i drugie jest według mnie zjawiskiem chorobowym na organizmie kościoła. Radio Maryja weszło na płaszczyzne ściśle polityczną. Wkółko tylko sie słyszy (w radiu maryja), że teraz jest gorzej niż za komuny, że wejście Polski do Unii Europejskiej to kolejny rozbiór Polski, itd. Nie wspomne o antysemickich wypowiedziach ksiedza Rydzyk i obwinianie za całe zło, Ameryki i zachodu Europy. Rydzyk to kosciół lęków i flustracji, zamknięty w sobie, nieufny wobec świata. Rydzyk to poprostu pewien rodzaj ideologii, ale ideologii grającej na niskich instynktach. No i wiadom, że Ojciec Rydzyk to wielki problem kościoła powszechne (gdzie nikt nawet prymas, nie może zmusic go do odejścia z radia i usunięcia ze  sceny politycznej) ale także problem urzędów skarbowych. Sami biskupi narzekają na to co sie dzieje w radiu MAryja i że to co jest mówione w radiu to nie jest aktolicki głos w naszych domach.  Radio to wymkneło sie spod kontroli kościoła i nie ma co tu dyskutować. Tylko tak sobie myśle, kto tak bardzo boi sie księdza Rydzyka, ze nie ma nikogo, kto by go powstrzymał przed tą swoją ideologiczna ewangelizacja polityczną Polków??

... Wyci

Thumbs up Thumbs down

10

kuria biskupia powinna zworocic  sie  do papierza o rozpatrzenie sprawy / zreszta w przeszloasci papierze na niejesdnego delikwetna rzuclili  ekskomunike - coprawda teraz  zyje w innych czasach i ekskomunika to oczywsicie przegiecie  ale  z  tego co pamietam to jest chyba  cos w stajlu "panu juz podziekujemy - prosimy udac sie na zasluzone wakacje"   http://www.alternatywa.info/images/popo/angry.png

/pozdro cool   http://forum.faqman.nl/clipart/emailen_ico.gif http://forum.faqman.nl/clipart/homepage_ico.gif

Thumbs up Thumbs down

11

Mi się wydaje Tofmen, że to własnie nie jest takie proste. Co kuria biskupia pojedzie do papieża i co mu powie?? , że trzeba ojca Rydzka zwolnić z funkcji dyrektora Radia M. - to ty chyba nie zdajesz sobie sprawy co to by sie działo w Polsce... no chyba by wybuchła jakaś wojna domowna. A tu masz cytat, który odpowie ci na pytanie dlaczego radio M. jest tolerowane w Polsce :
"Stanowisko polskiego Episkopatu jest nieco dwuznaczne: trudno ignorować prawie milionową klientelę (bo trudno ich nazwać wyznawcami), a poza tym niektórzy biskupi sprzyjają tej działalności i nie przeszkadza im antysemityzm. Być może w tym leży przyczyna, że działania Episkopatu przypominają czasem gest Piłata: umywanie rąk. Zadowala się on stwierdzeniem, że Radio M. oraz „Nasz Dz.” nie mają kościelnego imprimatur, nie przydzielono im asystenta kościelnego, są zatem inicjatywami świeckimi, za które Kościół nie odpowiada. Jest to dość obłudne przyznanie się do bezradności w sytuacji, gdy nie potępiono głośno antysemickich treści i nie wyczerpano dostępnych działań, jak choćby zalecenie, by księża nie reklamowali radiostacji i gazety, nie nawoływali do ich słuchania i czytania oraz zabronili rozprowadzania antysemickiej literatury w kościołach. To samo można powiedzieć o przełożonych zakonu redemptorystów, któremu ks. Rydzyk podlega. Bez skutku okazały się interwencje u polskiego prowincjała19 tego zakonu, a także prośby o interwencje podejmowane u Generała, któremu podlegają wszystkie zakony redemptorystów na całym świecie. Podczas obchodów rocznicy powstania „Naszego Dziennika” obecnych było 6 polskich biskupów, a Generał przesłał list gratulacyjny. Zwolennicy RM i „N.Dz.” mogą wierzyć w poparcie samego papieża, skoro zdjęcie ks. Rydzyka obok papieża Jana Pawła II pojawia się jako plansza w telewizji „Trwam”, a także na okładkach wielu publikacji książkowych."
Wspomne, że nawet za życia naszego Papieża Jana Pawła II, nigdy nie odpwiedził on w czasie swoich pielgrzymek do Polski radia Maryja i nie chciał sie spotakc z ojcem Rydzykiem. Podobno miało miejsce jedno spotaknie  z ojcem swietym, ale podobno skończyło sie szybciej niz sie zaczeło i od tamtej chwili Jan Paweł II zdecydowanie odciął sie od ojca rydzyka i radia Maryja.
Polecam artykuł znaleziony w sieci:  http://or.icm.edu.pl/texty/acala-rm.html.

... Wyci

Thumbs up Thumbs down

12

Wierszyki bardzo fajne  smile a wierni słuchacze radia Maryja powinni w końcu przejrzeć smile) to pewnie Ojciec Rydzyk rzucił na nie zaklęcie Imperius <lol>

Thumbs up Thumbs down

13

smile smile fajny tekst smile smile